جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

تنش‌ جدید روسیه و آمریکا

تنش‌ جدید مسکو و واشنگتن

اقدام مسکو در صدور حکم ۹ سال زندان برای یکی از ملوانان سابق نیروی دریایی آمریکا واکنش‌هایی را از سوی آمریکا به همراه داشته و به تنش جدیدی میان دو طرف تبدیل شده است.

قدس آنلاین؛ در ادامه برخی تنش‌های به وجود آمده میان روسیه و آمریکا، روز پنجشنبه دادگاهی در مسکو، «تِروِر رید»، یکی از ملوانان سابق نیروی دریایی آمریکا را به جرم حمله به یک افسر پلیس روسی به ۹ سال زندان محکوم کرد. 

سفیر آمریکا در روسیه امروز در پیامی توئیتری ضمن توصیف صحنه دادگاه با عنوان «تئاتر مضحک» مدعی شد:‌ «امروز، شهروند آمریکایی، تِروِر رید بر اساس شواهدی بسیار مضحک که حتی قاضی دادگاه نیز به آن خندید به ۹ سال زندان محکوم شد. این یک تئاتر مضحک بود.» 

منابع روسی امروز خبر دادند دادگاه شهر مسکو بر اساس بخش دوم قانون کیفری روسیه این فرد را مجرم شناخته و او را به ۹ سال زندان محکوم کردند.  

به گفته بازپرسان، ماه اوت سال گذشته متهم این پرونده به مأمور پلیسی در مسکو که در حال پاسخگویی به تماس ساکنان یک ساختمان در این شهر بوده حمله کرد. 

ساکنان این ساختمان از متهم که به دلیل مصرف مشروبات الکلی در حالت عادی قرار نداشت و در حال مشاجره با دو زن بوده شکایت داشتند. 

متهم بعد از دستگیری و در زمان انتقال به پاسگاه پلیس، به راننده و همکار او نیز حمله کرد.  

متهم این پرونده دانشجوی دانشگاه شمال تگزاس در آمریکا بوده که با ویزای توریستی وارد روسیه شده بود.

روزنامه نیویورک تایمز نیز نوشته این فرد ۲۹ ساله پیش از این در نیروی دریایی آمریکا مشغول به خدمت بوده است. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.