شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹

علی بیشترین فراوانی نام در خراسان شمالی

عید غدیر

خراسان شمالی- مدیر کل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: طی چهار ماهه امسال محمد، علی، امیرعلی ،آریا و ابوالفضل بیشترین فراوانی را در نامگذاری نوزادان داشته اند.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی ثبت احوال خراسان شمالی، علی زاهدی نیا اظهار داشت: ۱۴۶ هزار و ۲۰۷ نفر از ابتدای تاسیس ثبت احوال استان به نام مبارک علی و ترکیبات آن در استان نامگذاری شده که این رقم شامل ۳۰ درصداز جمعیت مردان تا پایان چهارماهه امسال است.

وی با بیان اینکه نام مبارک علی و ترکیبات آن در سال گذشته با فراوانی ۷۴۷ مورد بود، افزود: چهار ماهه امسال چهار هزار و ۹۲۸ واقعه ولادت در خراسان شمالی به ثبت رسیده که ۶۶ نفر از این تعداد با نام مبارک علی و ۱۳۷ نفر نیز با ترکیبات آن نامگذاری شده اند.

زاهدی نیا یادآور شد: در چهار ماهه امسال محمد، علی،امیرعلی،آریا و ابوالفضل است که این امر نشان دهنده علاقه و ارادت مردم استان به خاندان عصمت و طهارت و در واقع بیانگر رفتارهای فرهنگی مردم براساس آموزه های دینی است.

مدیر کل ثبت احوال خراسان شمالی عنوان کرد: براساس آخرین برآوردهای جمعیتی در خراسان شمالی، ۴۹۳ هزار و ۸۱ نفر از جمعیت استان را مردان و ۴۸۸ هزار و ۳۳۴ نفر را زنان تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت کل خراسان شمالی تا پایان چهار ماهه سال، ۹۸۱هزار و ۴۱۵ نفر است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.