جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰

در وبینار پیامدهای کووید ۱۹ بر مدیریت آب مطرح شد؛

پساب تصفیه‌ خانه بهشت زهرا(س) فاقد ویروس کرونا است

تصفیه‌ خانه بهشت زهرا(س)

مشاور اداره‌کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، گفت: تصفیه‌خانه بهشت زهرا(س) بازپیرایی شده و پساب خروجی آن برای جلوگیری از گسترش کرونا، وارد چاه جذبی می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، حبیب الله فتاحی، در وبینار بین المللی پیامدهای کووید ۱۹ بر مدیریت آب، افزود: مقدار آب مصرفی در بهشت زهرا(س) برای شستشوی هر جسد با توجه به لزوم بهینه ‌سازی‌ مصرف آب و همچنین جلوگیری از انتشار ویروس کرونا باز بینی شده و تصفیه خانه بهشت زهرا(س) توسط شهرداری تهران و با کمک شرکت آب و فاضلاب تهران و همراهی سازمان بهشت زهرا(س) جهت حذف ویروس کووید ۱۹ بازطراحی شد. 

وی ادامه داد:‌ در تغییرات صورت‌ گرفته میزان کلر در پساب خروجی به ppm ۲ افزایش یافته و این پساب وارد چاه جذبی می‌شود که این امر از گسترش بیماری در زمین‌ها و جنگل‌های اطراف جلوگیری می‌کند. طبق نتایج آزمایش‌های انجام شده، ویروس کووید ۱۹در پساب تصفیه شده این تصفیه‌خانه وجود ندارد.

چندی پیش نیز کرمی نژاد معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران ضمن بازدید از تصفیه خانه مجتمع عروجیان و سالن های تطهیر سازمان بهشت زهرا(س)، گفت: خروجی پساب ناشی از تطهیر متوفیان کرونایی در سالن های تطهیر بهشت زهرا(س) بالاتر از حد استاندارد است و ۱۵ روز یکبار نمونه برداری و آزمایش می شود.

وی افزود: عملکرد تصفیه خانه سازمان بهشت زهرا(س) در خروجی سالن های تطهیر مطلوب ارزیابی می شود و پساب خروجی آن طبق استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست و حتی بالاتر از سطح استاندارد تأیید می گردد.

معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: میزان کلرزنی و گندزدایی با کلر طبق توصیه های سازمان بهداشت جهانی عمل می شود و این تصفیه خانه به سیستم آنلاین(بر خط) متصل است که لحظه ای گزارشات این مرکز را برای کارشناسان و مدیران ارسال می کند.

وی تصریح کرد: هر ۱۵ روز یکبار نیز به صورت حضوری کارشناسان و مدیران شرکت آب و فاضلاب تهران از این مرکز بازدید و نمونه برداری می کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.