یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸

وقتی سهمیه بنزین پاسخگو نیست؛ افزایش استقبال از گازسوز کردن خودروها در سبزوار

دوگانه سوز کردن

گازسوز کردن خودروها اقدامی است که با توجه به مقرون به صرفه بودن مصرف گاز طبیعی، می‌تواند نقش بارزی در اقتصاد خانوار ایفا کند.

به گزارش قدس آنلاین، گازسوز کردن خودروهای عمومی به طور رایگان در منطقه پخش فرآورده‌های نفتی سبزوار در حال اجرا است. طرحی که هم برای رانندگان صرفه اقتصادی دارد و هم آلودگی زیست‌ محیطی را کمتر می‌کند.

بعد از سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن دولت در جهت رفاه خودروهای عمومی طرح رایگان گازسوز کردن این خودروها را به اجرا درآورده است.

یکی از تاکسی‌داران شهرستان جغتای گفت: پس از ۲ نرخی شدن قیمت بنزین و افزایش قیمت آن، خودروهای عمومی به ویژه تاکسی‌داران با مشکل جدی در این حوزه مواجه شدند.

رضا محمودی با تاکید به اینکه سهمیه بنزین اصلا پاسخگو نیست؛ عنوان کرد: پس از اینکه مطلع شدیم در سبزوار گازسوز کردن خودروهای عمومی به صورت رایگان انجام می‌شود به اینجا آمدیم.

وی در زمینه نحوه ارائه خدتات نیز گفت: صبح ساعت ۸ خودرو خود را تحویل دادم و ساعت ۱۲ ظهر به صورت دوگانه سوز تحویل گرفتم و این اقدام با سرعت قابل قبولی انجام شد.

وی تصریح کرد: دوگانه سوز کردن خودرو، قطعا پس از این به اقتصاد خانواه کمک می‌کند زیرا تا قبل از این باید بخش زیادی از درآمد را صرف هزینه بنزین آزاد که لیتری ۳ هزار تومان است، می‌کردیم که از این پس این هزینه کاهش یافته و هزینه‌های گاز طبیعی نسبت به بنزین بسیار پایین تر است.

مدیر کارگاه گاز سوز کردن خودروهای عمومی در سبزوار با بیان اینکه طرح رایگان گازسوز کردن خودروهای عمومی از اردیبهشت ماه آغاز شده است، گفت: در مرکز پخش فرآورده‌های نفتی سبزوار که شامل ۶ شهرستان می باشد یک کارگاه جهت گاز سوز کردن رایگان خودرو های عمومی در نظر گرفته شده است.

رسولی‌زاده با بیان اینکه روزانه در هر شیفت کاری بین ۱۲ تا ۱۵ خودرو در این مرکز تبدیل می‌شود، افزود: این توانایی را داریم که در سه شیفت کاری مجموعه ۴۰ تا ۴۵ خودرو را در شبانه روز تبدیل کنیم.

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی سبزوار گفت: هر خودرویی که به دوگانه‌سوز تبدیل می‌شود ۸ میلیون تومان هزینه برمی‌دارد و تاکنون بیش از  ۱۱ میلیارد تسهیلات دولتی این خودروها به صورت رایگان استفاده کرده‌اند.

صادقی افزود: در شهرستان‌های منطقه پخش فرآورده‌های نفتی سبزوار از ۱۳۶ نازل سی ان جی فعال تنها ۳۰ درصد استفاده می‌شود. طرح گازسوز کردن خودروهای عمومی به صورت رایگان علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف بنزین کمک شایانی به معیشت و اقتصاد دارندگان این خودروها می‌کند.

۲۳ باب جایگاه سی ان جی در سبزوار

معاون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار با بیان اینکه بیش ۵۰۰ دستگاه خودرو در طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی در منطقه سبزوار ثبت نام کرده‌اند، گفت: مالکین خودروهای عمومی می توانند با مراجعه به  سایت https://gcr.niopdc.ir  (https://gcr.niopdc.ir/) و ثبت نام در این سایت از مزایای این طرح به صورت رایگان استفاده کنند.

رضا نیک‌نظر افزود: با توجه به فعالیت مستمر ۲۳ باب جایگاه CNG در منطقه هیچ مشکلی در تامین گاز خودروها وجود ندارد و با تلاش همکاران در واحد CNG و همکاری متصدیان مجاری عرضه توانستیم توقف خودروها در این  جایگاه‌ها را به کمتر از ده دقیقه کاهش دهیم.

وی کاهش آلایندگی، قیمت مناسب، کمک به اقتصاد خانوار و صرفه جویی در مصرف بنزین را از مزایای استفاده از گاز طبیعی عنوان و خاطر نشان کرد: این طرح در حال حاضر شامل وانت مزدا تک کابین، وانت نیسان، وانت پراید و تاکسی درون شهری و تاکسی‌های تیزترابر می‌شود و هزینه دوگانه سوز کردن هر دستگاه خودرو مبلغ ۸۰ میلیون ریال است که از محل صرفه‌جویی در مصرف بنزین تامین و پرداخت خواهد شد و مالکین خودروها هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی‌کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.