دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵

ثبت ۳۰ هزار خیر در سامانه نوسازی مدارس کشور

نوسازی مدارس

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه طی سال گذشته خیرین با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در مدرسه‌سازی مشارکت کردند، گفت: ۳۰ هزار خیر در سامانه نوسازی مدارس ثبت شده است.

به گزارش قدس آنلاین، مهرالله رخشانی مهر در مراسم کلنگ‌زنی مجتمع آمورشی و پرورشی «پدران آسمانی» که به مناسبت آغاز هفته دولت در بلوار قدس غربی نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت و ارزش این پروژه در خیرین آن است، تعدادی از فرزندان شهدا در نیشابور رقم ۳۰۰ میلیون تومان را برای ساخت مجتمع آموزشی و پرورشی پدران آسمانی متقبل شدند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ادامه داد: بقیه اعتبار ساخت مجتمع آموزشی پدران آسمانی تا سقف ۴ میلیارد تومان را سازمان تجهیزات و نوسازی متقبل می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ بر اساس سند بنیادین آموزش و پرورش ما مکلف به تحول تغییر رویکرد در مدرسه‌سازی شدیم، اضافه کرد: طی سال گذشته خیرین با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در مدرسه‌سازی مشارکت کردند، همچنین، ۳۰ هزار خیر در سامانه نوسازی مدارس ثبت شده است.

رخشانی‌مهر تاکید کرد: در سال جاری به جهت تعداد افزایش خیرین با مطرح کردن طرح «آجر به آجر از هر ایرانی» می‌خواهیم مردم حتی با خرید یک آجر در مدرسه‌سازی شرکت کنند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در خصوص مطالبات پیمانکاران از سازمان نوسازی مدارس گفت: تا این لحظه پیمانکاران هیچ مطالبه‌ای از محل پروژه‌های ملی ندارند.

وی افزود: سازمان نوسازی مدارس طی دو ماه گذشته اعتبارات ملی را به تمام استان‌ها تخصیص داده و انتظار می‌رود تا مردادماه سال جاری هیچ بدهی نداشته باشیم و اگر موردی وجود دارد به علت عدم قرارداد پیمانکار با سازمان نوسازی مدارس است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.