دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷

کاهش ۳۱ درصدی سفر به مشهد

مشهد

رییس اداره مدیریت راه های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: ورود مسافر از طریق جاده به مشهد در ۹ روز ابتدای ماه محرم امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد کمتر شده است.

به گزارش قدس آنلاین، ابوالفضل حسینی عشرت‌آباد  اظهار کرد : بر اساس گزارش دستگاه‌های تردد شمار جاده‌ای این اداره در ۹ ورودی استان و طی ۹ روز یاد شده در سال گذشته، ۴۶۷ هزار خودرو سبک وارد استان شدند که این تعداد امسال به ۳۲۱ هزار خودرو کاهش یافت.

وی ادامه داد: روز تاسوعای حسینی نیز ۲۹ هزار خودرو سبک وارد استان شد که این رقم در تاسوعای سال گذشته ۵۳ هزار دستگاه بود و نشان دهنده کاهش ۴۵ درصدی ورود مسافر به استان خراسان رضوی در این روز است.

رییس اداره مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: هیچگونه محدودیت تردد در جاده‌ها اعمال نشده است اما به خاطر اعلام تعطیلی فعالیت دسته‌ها و هیات‌های مذهبی، بسته بودن ضریح منور رضوی و درخواست مسوولان از مردم برای نرفتن به مسافرت به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، امسال سفر به خراسان رضوی و بویژه مشهد کاهش یافته است.

وی افزود: در دوران پیش از شیوع ویروس کرونا ۹۰ درصد سفرها به این استان با خودرو شخصی و بقیه با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای، ریلی و هوایی انجام می‌شد که در شرایط کنونی به نظر می‌رسد سهم سفرهای جاده‌ای با خودرو شخصی از ۹۰ درصد نیز بیشتر شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.