چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲

توسط مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی انجام شد،

اعلام طرح‌های حمایتی آستان قدس از اقشار کم برخوردار چهار استان کشور

استاد اقا

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی جزئیات اجرای طرح‌ها و برنامه‌های حمایتی این بنیاد از اقشار کم برخوردار را در زمینه‌های عمرانی، اشتغال‌زایی، کشاورزی و دامداری در چهار استان گلستان، لرستان، سیستان و بلوچستان و خوزستان اعلام کرد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدحسین استادآقا  با اعلام برنامه‌های در دست اجرای معاونت خدمات اجتماعی زیر نظر این بنیاد اظهار کرد: تا دهه کرامت، ۶۰۰ واحد جایگاه نگهداری دام با مبلغی حدود هرکدام ۱۰ میلیون تومان احداث و به سیل‌زدگان شهرهای استان گلستان تحویل داده شد و به‌تدریج تا آماده شدن ۹۰۰ واحدِ تعهد شده، این کار ادامه خواهد یافت.
وی اضافه کرد: به‌منظور ایجاد اشتغال در مناطق آسیب‌دیده از سیل استان گلستان، مبلغ ۷۰ میلیون تومان وام در اختیار سیل‌زدگان گذاشته می‌شود تا نسبت به تهیه دام‌پرورشی اصیل و باکیفیت آستان قدس رضوی باقیمت مناسب اقدام کنند.
استادآقا ضمن اشاره به احداث و تحویل ۳۴ واحد مسکونی به سیل‌زدگان شهرستان پل‌دختر استان لرستان اضافه کرد: تاکنون ۳۵ میلیارد تومان وام اشتغال در مناطق سیل‌زده این استان پرداخت‌شده و نیز حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت احیا انجیرستان های سیل‌زده پل‌دختر هزینه شده است.
وی از توزیع بسته‌های مواد غذایی و نیازهای ضروری به میزان ۴ میلیارد تومان در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: تاکنون چاه‌های آب شرب ۷۰ روستا در این منطقه احیاشده که احیای چاه‌های آب ۳۰ روستای دیگر در حال پیگیری است و تا احیای ۱۰۰ پروژه چاه آب شرب متعهد شده را تا پایان شهریورماه عملی کنیم.
به گفته این مقام مسئول در آستان قدس رضوی، در مناطق سیل‌زده استان خوزستان هم تا مبلغ ۵ میلیارد تومان وام اشتغال پرداخت‌شده است و اجرای تعهدات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.