پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶

سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در بیانیه‌ای خواستار شد

فعالان حقوقی عامل اهانت به ساحت قرآن کریم را به سزای کار خود برسانند

قرآن

مؤسسات زیر مجموعه سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در بیانیه ای که امروز منتشر شد، ضمن محکوم کردن هتک حرمت قرآن کریم به دست نژادپرستان اروپایی، خواستار پیگیری حقوقی این اقدام موهن شدند.

به گزارش قدس آنلاین در این بیانیه که با عنوان «ویروسی منحوس در جان اندیشه» منتشر شده است؛ گستاخی به حریم مقدس قرآن کریم؛ این عمل زشت نابخردانه و حاکی از استیصال عاملان آن توصیف شده است. 

متن این بیانیه به این شرح است: «بار دیگر اقدام گستاخانه یکی از هواداران حزب نژادپرست هاردلاین در کشور ده میلیونی سوئد قلب افزون بر 1.6 میلیارد مسلمان را به درد آورد. سوزاندن آشکار نسخه‌ای از مصحف شریف در کشوری که ادعای پیشگامی در آزادی، تحقق دموکراسی و احترام به علم دارد، کاری نابخردانه و حاکی از درماندگی و استیصال است.

کاش این ناچیز مدعی مسیحی بودن، دست‌کم از نماینده روح‌القدس، پاپ فرانسیس شنیده بود که: «اسلام، دین خشونت نیست .. این نابرابری اجتماعی و پول‌پرستی است که عامل تروریسم است»؛ تا درمی‌یافت که دست به کاری زده که دستاوردی جز اظهار حقارت و واماندگی و پلیدی نداشته است.

قرآن کریم، که پیامی جز دعوت به یکتاپرستی، احترام به پیروان همه ادیان، دعوت به صلح و دوستی، عدالت اجتماعی، آبادانی زمین، حفظ محیط زیست و حرمت نهادن به زن و خانواده ندارد، سبک شمردنش جبهه‌گیری در برابر همه ارزش‌هایی است که پیامبران و آزادگان جهان برای آن کوشیده‌اند.

زشتی این کار جاهلانه هنگامی آشکارتر می‌شود که بدانیم قرآن کریم، تنها کتاب آسمانی است که به بیانی آشکار از پیامبران بزرگ الهی چون ابراهیم، موسی و عیسی علیهم اسلام یاد کرده و اهانت به هر یک از ایشان را اهانت به همه پیامبران شمرده است. 

ضمن محکوم کردن و تقبیح هرگونه توهین به ساحت قدسی ادیان الهی، به ویژه کتاب آسمانی قرآن کریم از فعالان حقوقی می‌خواهیم با اقدامی جدی و پی‌گیر، عامل این اقدام شرم‌آور را به سزای کار زشت خود برسانند. »   

این بیانیه را بنیاد پژوهشهای اسلامی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، دانشگاه بین المللی امام رضا علیه السلام، شرکت به نشر، مؤسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی، مرکز قرآن کریم، مؤسسه آفرینش‌های هنری، مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد و بنیاد فرهنگی رضوی امضا کرده‌اند. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.