چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

صالحی: سازمان انرژی اتمی دو پروژه بیمارستانی و دارویی در ۱۴۰۰ راه اندازی می‌کند

صالحی

رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد این سازمان در حوزه سلامت و پزشکی دو پروژه عظیم در دست احداث دارد که در آینده آغاز به کار خواهند کرد.

قدس آنلاین؛ علی اکبر صالحی به شبکه خبر گفت: «ما الان مشغول ساختمان یک بیمارستان بزرگ به نام مرکز ملی یون درمانی در استان البرز هستیم که ششمین بیمارستان از نوع خود در جهان است. این مرکز در غرب آسیا بی نظیر است و تقریبا مراحل آخر خودش را طی می‌کند و امیدوار هستیم در اوسط سال ۱۴۰۰ ما تست‌های اولیه را در این بیمارستان شروع کنیم.»

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: «این بیمارستان برای درمان بیماری‌های صعب العلاج به خصوص سرطان است. تنها برای تجهیزات ۲۰۰ میلیون یورو هزینه شده است. من فکر می‌کنم مجموع تجهیزات بیمارستان‌های کشور را جمع کنیم شاید به این عدد نرسد.»

صالحی خاطر نشان کرد، «سازمان انرژی اتمی وظیفه خود دید با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه سلامت هزینه‌ها و سرمایه گذاری‌های اینگونه‌ای بکند تا نیاز مردم ما به این بخش را تامین کند که یون درمانی و مرتبط با فعالیت‌های سازمان است.»

 وی همچنین گفت ما یک سرمایه گذاری عظیمی دیگری انجام دادیم که در حدود ۶۰ میلیون یورو است و توسعه بخش تولید رادیو داروها است که در اوایل ۱۴۰۰ راه اندازی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.