شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳

تاکید رئیس شورای اروپا بر حفظ برجام و اهمیت روابط اتحادیه اروپا با ایران

غلامحسین دهقانی

رئیس شورای اروپا در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جمهوری اسلامی بر حفظ برجام و اجرای آن و اهمیت روابط اتحادیه اروپا با ایران تاکید کرد.

قدس آنلاین: غلامحسین دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک و اتحادیه اروپا امروز شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ استوارنامه خود را تسلیم «شارل میشل» رئیس شورای اروپا کرد.

وی سه هفته پیش استوارنامه خود نزد کمیسیون اروپا را نیز به خانم فوندرلاین رئیس این کمیسیون تسلیم کرده بود. 
در این ملاقات سفیر کشورمان در پاسخ به سوالات رئیس شورای اروپا، آخرین تحولات مربوط به برجام و ضرورت جدیت همه اعضای شورای امنیت و شرکت کنندگان در برجام برای حفظ این سند مهم و مقابله با اقدامات غیر قانونی آمریکا و اجرای کامل آن توسط همگان، مسائل منطقه‌ای و نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم، ضرورت همکاری همه کشورهای منطقه برای حفظ صلح و امنیت و مبارزه جدی با تروریسم، آمادگی کشورمان برای همکاری با کشورهای منطقه و اتحادیه اروپا در حوزه‌های مختلف و لزوم بازگشت روابط ایران و اتحادیه به شرایط عادی و ارتقای روابط اقتصادی به تفصیل سخن گفت. 

شارل میشل رئیس شورای اروپا نیز ضمن تاکید بر اهمیت حفظ برجام و اجرای آن، بر اهمیت روابط اتحادیه با ایران تاکید کرد و روابط خوب بین همسایگان در منطقه را در حفظ صلح و امنیت بسیار موثر خواند و آن را به نفع اتحادیه اروپا برشمرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.