چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸

کارشناس مذهبی؛

دفاع از دین تا پای جان اولین شرط حسینی بودن است

 محمد رضایی تهرانی

سخنران حرم مطهر رضوی بابیان اینکه دفاع از دین تا پای جان اولین شرط حسینی بودن است، گفت: مقابله با دشمنان و دفاع از دین عالی‌ترین درس قیام امام حسین(ع) است.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضایی تهرانی، کارشناس مذهبی در ویژه‌برنامه تبلیغی فرهنگی دهه اول ماه صفر در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد برگزار و به‌صورت تصویری برای زائران پخش شد، اظهار کرد: مقابله با دشمنان دین از عالی‌ترین درس‌های قیام امام حسین(ع) است.

وی بابیان اینکه کربلا صحنه ولایتمداری و ولایت‌پذیری بود که نمود عینی آن در رفتار و گفتار عاشوراییان جلوه‌گر شده است، افزود: هیچ حادثه‌ای زلال‌تر، خالص‌تر، و الگو پذیرتر از حادثه کربلا نیست چراکه این واقعه ناب‌ترین و تأثیرگذارترین انقلاب تاریخ است.

رضایی تهرانی با اشاره به اینکه همه انبیاء و اولیای الهی با دشمنان خدای متعال دعوای شخصی نداشتند، افزود: حضرت امام حسین(ع) با قیام خود یک مکتب عملی برای اسلام پدید آورد تا مسلمین و آزادگان با تأسی از او برای اصلاح امور جامعه تلاش کنند.

سخنران حرم مطهر رضوی بابیان اینکه حسینی بودن به معنای آماده مرگ بودن برای دفاع از دین است، گفت: حماسه حسینی همانند خورشیدی عالمتاب بر همه‌ی جهان درخشندگی و فروزندگی دارد و در شرایط ظلمانی شعله‌ای ایجاد کرد و فریاد عدالتی در تیرگی ستم بود که حیات تازه‌ای در عالم اسلام به وجود آورد.

این کارشناس دینی ابراز کرد: حضرت سیدالشهدا(ع) در قیام خود برای همه انسان‌ها که در دنیا زندگی می‌کنند پیامی داشتند لذا همه می‌توانند با بهره‌گیری از پیام‌های این دریای بی‌کران از ظلمات دنیوی نجات پیدا کنند.

وی آماده جانبازی و رشد ایمانی بودن را شرط اول همراهی با امام حسین(ع) دانست و افزود: حسینی بودن یعنی همه امورات زندگی را طبق پیام‌های نهضت عاشورا تنظیم کنیم و تا پای جان در میدان دفاع از دین حضورداشته باشیم.

رضایی تهرانی بابیان اینکه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در قیام پرشکوه خود درصدد برآمد تا چهره‌ی واقعی آیین محمدی(ص) و اسلام ناب را به جهانیان معرفی کند، گفت: شهدای هشت سال دفاع مقدس نیز با تأسی از نهضت حسینی پیام انقلاب را به جهانیان ابلاغ کردند.

وی با اشاره به اینکه شهدا با الگو گیری از قیام عاشورا جان خودشان را درراه دین  دادند، بیان کرد: کسی می‌تواند اهل‌بیتی باشد که تمام زندگی‌اش مثل حجت خدا شده باشد.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.