جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴

جلوگیری از تعطیلی ۶۰ واحد تولیدی در خراسان رضوی

کارگاه تولیدی

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت:در سه‌ ماهه نخست امسال از تعطیلی ۶۰ واحد تولیدی در این استان جلوگیری شد.

به گزارش قدس آنلاین، سید امیر مرتضوی در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان سبزوار گفت: امروز دستگاه قضا و قضات فعال در آن مکلف به حل مشکل صنایع و تولیدکنندگان در محل واحدهای تولیدی و صنعتی هستند،ادارات و سازمان‌ها نیز باید این رویه را داشته باشند و در محل این واحدها مشکلات را رفع کنند،این تکلیف بر مدیران است.

معاون دادگستری خراسان رضوی اجرای مصوبات ستاد تسهیل را براساس قانون لازم‌الاجرا دانست و خاطرنشان کرد: مصوبات این ستاد توسط دادستان عمومی و انقلاب شهرستان‌های خراسان رضوی باید برای اجرایی شدن پیگیری شود و اگر مشکلی حل نشد دستگاه مربوط باید پاسخگو باشد.

مرتضوی با تأکید بر اینکه کارفرمایان در خط مقدم جبهه اقتصادی و کمک‌کننده به آبادانی کشور قرار دارند، تصریح کرد: امروز باید سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلفی همچون بانک‌ها، تأمین اجتماعی و غیره  موانع تولید را برای صنایع برطرف کنند و مدیر شرایط بحران باید جسور باشد.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: این مسئله قابل‌قبول نیست که وقت کارآفرین و فعال اقتصادی توسط برخی از سازمان‌ها و ادارات با پشت‌میزنشینی گرفته شود، بلکه دغدغه کارآفرین تنها باید تولید باشد.

وی بابیان اینکه یکی از اهداف دستگاه قضا در بازدید و سرکشی از واحدهای تولیدی شهرستان‌های خراسان رضوی آسیب‌شناسی و علت شناسی مشکلات واحدها است، گفت: پس از بررسی مشکلات راهکارهایی با هدف  توسعه و پیشرفت ارائه می‌شود تا جوانان بیشتری جذب به کار شوند.

معاون دادگستری خراسان رضوی ادامه داد: برخی از این موانع حقوقی بوده که نیاز به کمک دستگاه قضایی دارد و بعضی هم اداری است که باید دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مجلس کمک کنند تا مشکل این واحد تولیدی مرتفع شود.

مرتضوی بیان کرد: تغییر مدیر می‌تواند یک چرخه اقتصادی را به حرکت درآورد و امروز نگاه دادگستری خراسان رضوی نیز به سمت صنعت و حوزه اقتصاد رفته، بنابراین، باید فکر و اندیشه جهادی در اقتصاد داشت.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.