شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰

رفع بیش از ۶۸ هزار مورد سد معبر در مشهد

سدمعبر

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد از رفع بیش از ۶۸ هزار مورد سد معبر در ۶ ماهه نخست سال جاری در سطح این شهر خبرداد.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا صحراگرد با اعلام این خبر اظهار کرد: سد معبر یکی از مهم ترین معضلات خدمات شهری است که می تواند علاوه بر ایجاد نازیبایی در محیط های شهری، آرامش شهروندان را نیز دچار مخاطره کند به همین منظور اقدامات مختلفی در راستای مقابله با این معضل شهری به صورت شبانه روزی در سطح شهر مشهد در حال انجام است.

وی افزود: مواردی نظیر تابلوهای تبلیغاتی غیر مجاز، قرار دادن اشیا در معابر، قرارگیری خودروهای فرسوده در معابر، دستفروش ها و غیره بخشی از موارد تخلفات در حوزه سد معبر است که در این میان قرار دادن اقلام و اشیاء در معابر و نصب پرده های تبلیغاتی غیرمجاز در صدر تخلفات حوزه سد معبر قرار دارند و در نیمه اول سال جاری بیش از ۱۸ هزار اخطاریه برای متخلفین صادر شده است.

صحراگرد ادامه داد: در سال ۹۸ نیز بیش از ۱۲۴ هزار مورد سد معبر توسط همکاران این حوزه مرتفع شد و در مجموع بیش از ۴۲ هزار مورد اخطاریه صادر شد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از  ۲۳۰ نفر نیرو و در قالب ۹۳ اکیپ رفع سد معبر در سطح مناطق مختلف شهر مشهد مشغول هستند، افزود: در سال های اخیر یکی از مهم ترین اولویت های شهرداری مشهد، توانمندسازی و آموزش افراد فعال در حوزه سد معبر در راستای افزایش دانش اجرایی و عملیاتی آنها بوده و در همین راستا جلسات آموزشی مختلفی با موضوعاتی از قبیل مسؤولیت پذیری اجتماعی، آشنایی با قوانین و مقررات، عدالت ترمیمی و غیره  به صورت ماهانه برای نیروهای شاغل در حوزه سد معبر برگزار می شود تا این افراد با استفاده از روش های منطقی و با رفتاری مناسب، نسبت به رفع سد معبر اقدام نمایند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.