یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

حفظ دستاوردهای دفاع مقدس کمتر از خلق این ارزش‌ها نیست

قائم مقام

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: اهمیت حفظ و زنده نگه داشتن دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس کمتر از خلق این ارزش‌ها نیست.

به گزارش قدس آنلاین، مصطفی خاکسار قهرودی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مراسم رونمایی از ۸ اثر انتشارات به نشر با محوریت دفاع مقدس که در نمایشگاه دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس و مقاومت در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: آن چه که در این آثار و محافل ضروری است بدان پرداخته شود به تصویر کشیدن شجاعت‌ها، رشادت‌ها و ایثارگری‌هایی است که حاصل آن نظام مقتدر و عزتمند جمهوری اسلامی و حرکت به سمت قله افتخار است.

وی بیان کرد: بزرگداشت دفاع مقدس و برپایی نمایشگاه‌هایی از این دست موجب حفظ ارزش‌ها، دستاوردها و خاطرات شهدا می‌شود و این مهم از اجر کاری که رزمندگان اسلام برای حفظ و صیانت از اسلام و خاک میهن اسلامی انجام دادند کمتر نیست.

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت بزرگداشت ایثار رزمندگان اسلام در هفته دفاع مقدس و برپایی نمایشگاها و دستاوردهای علمی و فرهنگی در این رابطه ادامه داد: اگر می خواهیم راه و مسیر شهدا حفظ شود و به دست فراموشی سپرده نشود ضروری است در برگزاری این گونه بزرگداشت‌ها اهتمام ویژه‌ای شود.

وی افزود: در حقیقت این تلاش‌ها کمتر از اجر شهادت نیست زیرا موجب امتداد راه و مسیر شهدا و انتقال آن به آیندگان می شود.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان و همچنین گذر زمان می‌تواند ما را از این راه غافل کند از همین رو باید برای تلاش‌ها و افتخاراتی که در این مسیر خلق شده است تلاش مجاهدت گونه انجام گیرد.

وی با اشاره به ۸ اثر رونمایی شده انتشارات به نشر که با محوریت شهدای دفاع مقدس به زیور چاپ آراسته شده است، گفت: آثار ماندگار آستان قدس رضوی که مزین به تصویر شهدای دفاع مقدس است در واقع  گنجینه ارزشمندی است که به تاریخ گرده خورده و باید در سال‌های آینده بهتر، زیباتر و با گستردگی بیشتری ادامه یابد.

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.