سه‌شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴

قرنطینه سراسری در اردن و استقرار ارتش در تمام شهرها

کرونا در آمریکا

منابع خبری از استقرار نیروهای ارتش در تمام شهرهای اردن برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر دادند.

به گزارش قدس آنلاین، اردن نیروهای ارتش را در تمام شهرها به سبب شیوع گسترده ویروس کرونا مستقر کرده است.

شبکه السومریه گزارش داد اردن اقدام به منع آمد و شد سراسری در روزهای جمعه و شنبه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا کرده است.

سرتیپ مازن الفرایه مدیر عملیات هسته بحران کرونا در اردن از استقرار نیروهای مسلح در تمام استان ها از صبح فردا چهارشنبه همزمان با برقراری مقررات منع آمد و شد سراسری در روزهای جمعه و شنبه خبر داد.

الفرایه در بیانیه ای گفت منع آمد و شد سراسری در اردن از نیمه شب پنجشنبه و به مدت 48 ساعت اعمال خواهد شد و طی هفته های آینده هم این روند تکرار خواهد شد.

این تدابیر همزمان با افزایش گسترده آمار مبتلایان و جان باختگان به سبب ابتلا به ویروس کرونا اتخاذ شده است، طی 24 ساعت گذشته، 1537 مورد جدید ابتلا به کرونا در اردن ثبت شده است، طی همین مدت، 12 بیمار دیگر جان خود را از دست داده اند.

ثبت بیش از 4 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در عراق

وزارت بهداشت و محیط زیست عراق هم در تازه ترین گزارش خود از شیوع ویروس کرونا اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته، 4172 مورد جدید ابتلا به کرونا در عراق شناسایی شده است و طی همین مدت، 67 بیمار دیگر جان خود را از دست داده اند.

در بیانیه وزارت بهداشت و محیط زیست عراق آمده است : تعداد آزمایشهای مربوط به کرونا در روز سه شنبه(امروز) به 24 هزار و 39 مورد و تعداد کل تست کرونا از ابتدای شیوع این ویروس در عراق تا امروز به دو میلیون و 395 هزار و 387 مورد رسیده است.

با ثبت موارد جدید ابتلا، آمار کل مبتلایان در عراق به 387 هزار و 121 نفر و تعداد جان باختگان هم به 9531 نفر افزایش یافته است.

بر اساس این بیانیه، طی 24 ساعت گذشته، 4213 بیمار دیگر بهبود یافته اند و آمار کل بهبود یافتگان به 316 هزار و 371 نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.