چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی خبر داد

ضدعفونی 24 ساعته اماکن متبرکه رضوی در دهه پایانی ماه صفر

ضد عفونی

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی از ضدعفونی بیست‌وچهارساعته اماکن متبرکه رضوی در دهه پایانی ماه صفر خبر داد.

امین بهنام در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز، با اشاره به نظارت کامل بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در برنامه‌های مختلف حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: با توجه به اینکه رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک و ضدعفونی کردن سطوح و دست‌ها مثلت طلایی پیش‌گیری از ابتلا به ویروس کروناست، تمهیدات ویژه‌ای برای اجرای این نکات اندیشیده‌ایم.
وی بیان کرد: در همین راستا بالغ بر 100 نیروی خادمیار و 35 نیروی خدمات بهداشت حرم مطهر ضدعفونی سطوح و مبلمان حرم مطهر رضوی را از طریق ماشین‌های ضدعفونی‌کننده و پمپ‌های دستی انجام می‌دهند.
بهنام با اشاره به اینکه براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده مواد ضدعفونی‌کننده به اندازه کافی برای این ایام تهیه شده است تأکید کرد: بسته‌بندی مهر نماز، توزیع ماسک بین زائران و مجاوران و الزام آن‌ها به استفاده از ماسک، الزام به رعایت فاصله اجتماعی در صفوف نماز و ضدعفونی بیست‌وچهارساعته سرویس‌های بهداشتی از دیگر اقدامات پیش‌گیرانه‌ای است که با جدیت در حال انجام و پیگیری است.
وی افزود: برای محافظت از زائران و مجاوران در برابر ویروس کرونا در این ایام، همه فرش‌های اماکن متبرکه به صورت شطرنجی در صحن‌ها گسترده شده است و بعد از جمع‌آوری، مدتی از این فرش‌ها استفاده نمی‌شود و فرش‌های نو و استفاده‌نشده جایگزین آن‌ها می‌شود.
معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی افزود: خادمیاران سلامت نیز در مبادی ورودی، دست‌های زائران را ضدعفونی می‌کنند. همچنین با جانمایی دستگاه‌ها و پمپ‌های ضدعفونی‌کننده داخل حرم، زائران می‌توانند به ضدعفونی دست‌ها اقدام کنند.
بهنام گفت: خادمان و خادمیاران نیز در صحن‌ها و مبادی ورودی در حال نظارت بر استفاده زائران از ماسک هستند. زائرانی که ماسک نداشته باشند، قبل از ورود به حرم مطهر، می‌توانند از دفاتر امانات بیرون از حرم ماسک تهیه کنند.
این مقام مسئول بیان کرد: هم‌چنین برای حفظ بهداشت و نظافت در سطح اماکن متبرکه، 600 نیروی خدماتی به صورت شبانه‌روز در حرم مطهر مشغول ارائه خدمات به زائران هستند و لحظه‌به‌لحظه مشغول جمع‌آوری غبار و نظافت حرم مطهرند.
معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی اضافه کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها، بیش از 7 میلیون لیوان یکبارمصرف در این ایام برای آب‌خوری‌ها تهیه شده است.
وی تأکید کرد: کارشناسان بهداشت دائما در حال نظارت و بازدید از قسمت‌های مختلف حرم برای اجرای دقیق دستورهای بهداشتی هستند و نکات لازم را به مسئولان امر در حرم مطهر گوشزد می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.