پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

از ابتدای سال جاری

۱۱۰۰ تن محصول از باغات سازمان موقوفات ملک برداشت شد

مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی

مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از برداشت هزار و ۱۰۰ تن محصول از باغات این سازمان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین،  حمیدرضا قاسمی  بیان کرد: در مجموع حدود هزار و صد تن محصول در باغات رضوی واقع در چناران تولید شده که به صورت مزایده سردرختی به فروش رسیده، همچنین حدود ۲۰ تن محصول سیب نیز از باغ کلاته خوش فریمان برداشت شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر برداشت پسته از باغ ثامن نیز آغاز شده و پیش بینی می شود بالغ بر ۲۵ تن پسته با ارزش تقریبی ده میلیارد ریال از این محصول نوکاشت برداشت شود.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی با اشاره به باغات این سازمان در چناران خاطرنشان کرد: سازمان در مجموع حدود ۲۱۸ هکتار باغ میوه رضوی در منطقه چناران دارد که شامل ۶۱ هکتار آلبالو مجاری، ۱۶ هکتار هلو و شلیل، ۱۸ هکتار گلابی، ۶۵ هکتار گردو، ۲۸ هکتار آلو و نیز ۳۰ هکتار سیب می باشد که ۷ هکتار آن متراکم و پایه رویشی و ۲۳ هکتار پایه بذری است.
وی اضافه کرد: این سازمان همچنین ۱.۵ هکتار باغ سیب متراکم در منطقه فریمان، ۴۰ هکتار پسته ثامن در منطقه سنگ بست و ۳۵ هکتار پسته نیز در باغ سجادیه تربت جام دارد.
قاسمی درباره ارقام سیب کاشته شده در این باغات گفت: ارقام سیب شامل لبنانی زرد و قرمز، گلاب، گالا، دلبار استیوال، پینک لیدی و گرانی اسمیت و ارقام گلابی شامل درگزی و بیروتی است.
وی ادامه داد: درختان آلو نیز ۲ منظوره به صورت خشکباری و تازه خوری بوده و شامل رقم های شمس، درگزی، کالیفرنیا، حاج حسنی، کبرایی و بلک دیاموند است.
قاسمی افزود: ارقام درختان آلبالوی مجاری سازمان شامل اردی جبیلیوم، سیگانی و بوترمو، ارقام هلو شامل دماوندی، سرخ و سفید مشهد، شلیل رقم کیوتا و همچنین گردو شامل ارقام بومی و محلی است.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی با اشاره به گستره عرضه و فروش این محصولات تصریح کرد: با توجه به کیفیت بالای محصولات سردرختی تولیدی، بیشتر حجم تولیدات توسط خریداران میوه به خارج از استان و به خصوص میدان بار تهران و کرج ارسال می شود.

منبع:آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.