پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸

سعد الحریری نخست وزیر مکلف لبنان شد

حریری

رسانه های خبری از تعیین سعد الحریری به عنوان نخست وزیر مکلف لبنان خبر دادند.الحریری موفق شد آرا ۶۴ نماینده پارلمانی را از میان ۱۲۰ نماینده به دست آورد.

قدس آنلاین:  ساعتی قبل گزارش‌های رسانه‌ای اعلام کرده بودند که «میشل عون» رئیس جمهور لبنان امروز رایزنی‌های پارلمانی الزام آور خود را برای تعیین نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه جدید در این کشور آغاز کرده است.

این رایزنی‌ها در کاخ بعبدا در میان گمانه زنی‌ها مبنی بر تعیین سعد الحریری نخست وزیر اسبق لبنان به عنوان نخست وزیر مکلف آغاز شد. نجیب میقاتی نخست وزیر اسبق لبنان نیز با حضور در کاخ بعبدا انتخاب سعد الحریری را تأیید کرد.

مدیر کل امور ریاست جمهوری لبنان نیز این خبر را تأیید کرده است. سعد الحریری بعد از انتخاب به عنوان نخست وزیر مکلف اعلام کرد: من خود را به تلاش برای توقف فروپاشی و نابودی که اقتصاد ما را تهدید می کند ملزم می‌دانم.

سعد الحریری اضافه کرد: به دنبال تشکیل دولتی متشکل از افراد متخصص غیر حزبی هستم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);