چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵

در پی «ادعای غلط» ترامپ،

اعلام نتایج شمارش آرا انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا با وقفه روبرو شد

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

رسانه های آمریکا بخصوص شبکه خبری فاکس نیوز که هوادار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است به دنبال ادعای ساعاتی پیش وی مبنی بر پیروزی در انتخابات، اکنون از اعلام نتایج شمارش آرا آمریکا که تا پیش از این به سرعت آرای هر ایالتی را اعلام می کردند، خودداری کرده و در اعلام نتایج وقفه ایجاد شده است.

به گزارش قدس آنلاین، رسانه های انگلیسی زبان و تحلیلگران رسانه های آمریکایی که ادعای ترامپ مبنی بر پیروزی در انتخابات را یک  «ادعای غلط» عنوان کردند، با وجود آنکه ۹۴ درصد آرا در ایالت های جرجیا و کارولینای شمالی شمارش شده و در آنها ترامپ به ظاهر پیشتاز است اما هنوز اعلام رسمی نشده است

تا لحظه مخابره این خبر شبکه فاکس نیوز اعلام کرد؛ جوبایدن نامزد حزب دموکرات توانسته است با کسب بیش از ۶۷ میلیون آرای مردمی، ۲۳۸ آرای الکترال را به دست آورد و رقیب جمهوریخواه وی نیز با بیش از ۶۵ میلیون ارای مردمی تا این لحظه ۲۱۳ آرا الکترال را به خود اختصاص داده است.

این درحالی است که سایر رسانه های آمریکایی این آمار را کم تر نشان می دهند. سی ان ان  این آمار ۲۲۰ آرا الکترال برای بایدن و ۲۱۳ آرا برای ترامپ و  تارنمای خبری  «ریل کلیر پلتیکس» آرای الکترال بایدن و ترامپ را به ترتیب  ۲۲۵ و ۲۱۳ اعلام می کنند.

با وجودی که هنوز ارای نهایی در ایالت های جرجیا، کارولینای شمالی، ویسکانسین، پنسیلوانیا، نوادا و آلاسکا  اعلام نشده است، بایدن با اعلام این مطلب که وی در مسیر پیروزی قرار دارد و ترامپ با این ادعا که وی دراین انتخابات برده است، اکنون اعلام نتایج شمارش آرا با تاخیر قابل ملاحظه ای در آمریکا مواجه شده است.

تام ولف فرماندار ایالت پنسیلوانیا در واکنش به ادعای ترامپ در  حساب توئیتر خود نوشت که هنوز یک میلیون رای پستی  در این ایالت شمارش نشده و به دموکراسی، انتخابات و آرای این ایالت یک حمله حزبی صورت گرفته است. وی در عین حال وعده داد که تمامی آرا شمرده خواهد شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.