سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

رئیس کمیسیون انرژی مجلس

رئیس‌جمهور فروش اوراق سلف نفتی را از دستور کار خارج کرده است

فریدون عباسی

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: با توجه به اعلام نظر مجلس در خصوص نحوه و زمان تحویل نفت، رئیس‌جمهور فروش اوراق سلف نفتی را از دستور کار خارج کرده و از ادامه موضوع صرف‌نظر کردند.

قدس آنلاین: فریدون عباسی دوانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت انتشار اوراق سلف نفتی اظهار داشت: موضوع اوراق سلف قبل از اینکه جایی مطرح شده باشد و یا در این زمینه اتفاق‌نظر و یا کار کارشناسی صورت گرفته باشد بعنوان طرح گشایش اقتصادی مطرح شد اما جزئیات آن اعلام نشد. 

وی افزود: موضوع در یک کارگروه متشکل از روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و با حضور نمایندگان دولت بررسی شد اما در نهایت نتیجه‌ای از آن گرفته نشد و ظاهرا کلا توسط رئیس‌جمهور از دستور کار خارج شده است. 

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: رئیس‌جمهور وعده گشایش داد، اما جزئیات آن را اعلام نکرد و خود ایشان باید جزئیات را توضیح دهند. 

وی توضیح داد: طبق گفته رئیس‌جمهور اوراق سلف به میزانی در این دولت بفروش برسد و تحویل نفت را به دولت بعدی موکول کرد، مجلس با اصل موضوع موافقت کرد که تا حدی کار انجام شود اما بنا به اتفاق نظر در مجلس، تحویل نفت نیز نباید به دولت بعد حواله شود در دولت فعلی باید به خریداران تحویل داده شود.

عباسی‌دوانی ادامه داد: با توجه به اعلام نظر مجلس در خصوص نحوه و زمان تحویل نفت، رئیس‌جمهور این برنامه را از دستور کار خارج کرده و از ادامه موضوع صرفنظر کردند.

وی درباره طرح موضوع به جلسه شورای سران قوا، بیان کرد: موضوع بحث بودجه است باید در کمیسیون برنامه و بودجه و مجلس مطرح شود، وقتی یک مسیر از ابتدا اشتباه انتخاب می‌شود، به این وضعیت دچار می‌شود، اگر کسری بودجه باشد و از کمیسیون بودجه واقتصادی نظر بخواهند حتما کمک می‌کنند و مشکل آنچنانی بوجود نمی‌آید. 

رئیس کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: بحث بر سر این است که وقتی یک مبحث در جایی غیر از مجلس مطرح می‌شود، نتیجه همین می‌شود، یعنی بیشتر خواست شخصی بر خواست اجتماعی و خرد جمعی غالب می‌شود و این مورد قبول نیست. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.