چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱

اولین کنگره بین‌المللی شعر انتقام سخت برگزار می‌شود

انتقام سخت

اولین کنگره بین‌المللی شعر انتقام سخت به زبان های زنده دنیا با محوریت دفاع از مظلوم، استکبارستیزی و ایثار و به ویژه خونخواهی شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در دی ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

قدس آنلاین: به گزارش روابط عمومی مجمع شاعران مقاومت اولین کنگره بین‌المللی شعر انتقام سخت در زبان‌های زنده دنیا (فارسی، عربی، ترکی، آذری، انگلیسی، کردی و اردو) و با محوریت موضوعی دفاع از مظلوم، استکبار ستیزی، باطل محو شدنی‌ست و حماسه و ایثار در محور مقاومت برگزار خواهد شد.

خونخواهی شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس موضوع ویژه این کنگره است و مهلت ارسال آثار در تمامی قالب‌های شعر سنتی و نو، ترانه و شعر کودک و نوجوان تا پایان ۲۰ آذرماه ۹۹ خواهد بود.

شاعران می‌توانند آثار خود را تا ۲۰ آذرماه از طریق پیام رسان‌های واتساپ یا تلگرام به شماره «۰۹۱۲۰۹۶۰۱۵۳» ارسال کنند.

همچنین محافل شعری این کنگره از ۲۴ آبانماه ۹۹ در کشورهای ایران، لبنان، عراق، سوریه و اختتامیه آن با حضور برگزیدگان در دهه دوم دی ماه ۹۹ در تهران برگزار خواهد شد.

برپایه این خبر اهدای تندیس مقاومت، لوح تقدیر و دو جایزه ۵ میلیون تومانی و ۳ جایزه ۳ میلیون تومانی جوایز برگزیدگان بخش فارسی این کنگره بین المللی است. همچنین به برگزیدگان سایر زبانها نیز جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

 این کنگره با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری انقلاب اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، شهرستان ادب، انجمن اقبال لاهوری، انجمن شعر دعبل خزاعی خوزستان و انجمن شعر رضوی کرمانشاه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.