چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷

از ابتدای سال جاری انجام شد

توزیع ۷۱۰۰۰ پرس غذای متبرک در میان نیازمندان حاشیه شهر مشهد

توزیع غذای متبرک توسط خدام بارگاه منور رضوی در جاده های منتهی به مشهدالرضا

به همت مدیریت امور مجاوران آستان قدس رضوی، از ابتدای امسال، افزون بر ۷۱ هزار پرس غذای متبرک حضرت رضا(ع) در میان اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد توزیع شده است.

به گزارش قدس آنلاین، هادی غلامی، مدیر امور مجاوران آستان قدس رضوی، با اعلام جزئیات اجرای طرح «خوان کرامت» اظهار کرد: در مدت ۲۴۰ شب از آغاز سال، ۷۱ هزار و ۲۶۰ پرس غذای گرم مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) از سوی دفتر کانون‌های خدمت رضوی در استان بین اقشار نیازمند حاشیه‌ و روستاهای شهر مشهد توزیع شده است.

وی افزود: هرشب توزیع متوسط ۲۰۰ تا ۵۰۰ پرس غذای گرم از جمله قیمه‌پلو، قرمه‌سبزی و چلوگوشت میان سه قشر کم‌برخوردارتر جامعه اعم از خانواده‌های نیازمند، افراد بی‌سرپناه و نیز روستاییان در دستور کار قرار دارد.

غلامی با اشاره به فواصل تحت پوشش قرار گرفتن مناطق روستایی محدوده مشهد گفت: مردم روستاهای در مسیر جاده قوچان تا روستای ساغروان، در مسیر بخش رضویه تا روستای گیامی و شماری از نواحی مرزی از جمله هنگ مرزی تایباد از خوان نعمت رضوی بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: بیش از ۱۲۰ کانون خادمیاری آستان قدس رضوی مستقر در مساجد، حسینیه‌ها و خیریه‌های سطح شهر مشهد به‌دفعات در طول سال تحت پوشش برنامه توزیع غذای متبرک حضرت قرار گرفته‌اند و به دلیل شرایط دشوار محدودیت‌های کرونایی، اجرای این برنامه حمایتی ادامه دارد.

شایان ذکر است، آستان قدس رضوی از ابتدای شیوع ویروس کرونا، به کمک آسیب‌دیدگان از عوارض اجتماعی این بیماری شتافته و در آخرین اقدام نیز ۳۰ هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان حاشیه شهر مشهد توزیع کرده است.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.