پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸

مدیر گروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره وری موقوفات رضوی:

جهش تولید با افزایش تولید و توسعه صادرات امکان پذیر است

مدیر گروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره وری موقوفات رضوی

مدیر گروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره وری موقوفات رضوی در دیدار از کارخانه هبلکس بیرجند گفت: جهش تولید با افزایش تولید و توسعه صادرات امکان پذیر است.

به گزارش قدس آنلاین، محمد دلبری بیان کرد: در دیداری که از کارخانه هبلکس بیرجند به عنوان یکی از واحدهای زیرمجموعه موسسه عمران و توسعه رضوی انجام شد، بخش های مختلف این کارخانه همچون مرکز تحقیق و توسعه (R&D)، فروشگاه تعاونی مصرف، مرکز مطالعات نانو تکنولوژی، مرکز مطالعات کاربردی و... مورد بررسی قرار گرفت.
وی ظرفیت کارخانه هبلکس بیرجند را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: این کارخانه با ظرفیت تولید سالیانه ۱۵۰ هزار مترمکعب بتن سبک اتوکلاو شده، در بازارهای داخلی عرضه می شود.
مدیر گروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره وری موقوفات رضوی ادامه داد: در دیداری که از کارخانه هبلکس بیرجند صورت گرفت، خوشبختانه نقش تحقیق و توسعه و همینطور فعالیت های طراحی و مهندسی بسیار پر رنگ بوده که البته تاثیر به سزایی هم در افزایش سرعت تولید کارخانه داشته است.
وی با تاکید بر لزوم تحقق بیش از پیش جهش تولید در این مجموعه در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: در بررسی ها مشخص شد کارخانه مذکور از ابتدای امسال علاوه بر افزایش تولید، اقدامات مهمی را در خصوص افزایش کیفیت محصول، تأمین به موقع مواد اولیه، کاهش توقفات خطوط تولید و... انجام داده است.
دلبری ادامه داد: بر اساس نظرهای کارشناسی شده، هبلکس های تولید شده در کارخانه بیرجند از ویژگی های متمایزی همچون سبک و مقاوم بودن، عایق حرارتی خوب در برابر سرما و گرما، امکان استفاده در نقاط مختلف ساختمان، حمل و نقل آسان، برش آسان محصول، مقاومت بالا در برابر زلزله و... برخوردار است.
وی با اشاره اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برای حدود ۴۰۰ نفر توسط کارخانه هبلکس بیرجند تصریح کرد: در حال حاضر این کارخانه زمینه اشتغال ۹۳ نفر به طور مستقیم و اشتغال غیر مستقیم برای ۳۰۰ نفر را فراهم کرده است.
مدیر گروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره وری موقوفات رضوی ادامه داد: جهش تولید لازمه تحقق اشتغال پایدار است که کارخانه هبلکس بیرجند اقدام بنیادی را در راستای عملیاتی شدن این مهم انجام داده است.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.