یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۹

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی :

برف و باران جاده‌های خراسان رضوی را فرا گرفت

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بارش برف و باران امروز جاده‌ها را سفید پوش کرد و موجب لغزندگی سطح راه‌های استان بویژه در مسیرهای اصلی و شریانی شد.

به گزارش قدس آنلاین،  ابراهیم نصری افزود: بر اساس اعلام راهداران و سامانه‌های نظارتی، در حال حاضر بارش برف در آزاد راه مشهد - باغچه و جاده های باغچه - تربت‌حیدریه و باغچه - نیشابور موجب لغزندگی سطح این جاده‌ها شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر بارش برف در جاده‌های کوهستانی مشهد - سرخس، مشهد - کلات و درگز - قوچان،  به دلیل ایجاد مه غلیظ در این جاده‌ها به ویژه در محدوده گردنه‌های مزداوند، گوجگی و تیوان دید افقی رانندگان کاهش یافته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی به بارش برف در جاده‌های شهرستان قوچان اشاره و بیان کرد: بارش باران در دیگر جاده‌های این استان نیز موجب لغزندگی سطح آنها شده است با این حال در حال حاضر همه راه های بین شهری و روستایی استان باز است و تردد در آنها به صورت روان ادامه دارد.  

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، بارش برف و باران تا اواخر وقت امروز در تمامی مناطق استان تداوم خواهد داشت که پیش‌بینی می‌شود بارش‌های پرحجم با افت دمای هوا، ایجاد رواناب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها همراه شود.  

۵۱ گردنه در راههای شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ مقطع کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این راه‌ها وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);