یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹

اخبار دانش و فناوری قدس آنلاین

گوگل از نصب دستی برنامه‌ها در گوشی‌های هوآوی جلوگیری می‌کند

میلاد شکری

Huawei

گوگل با راهکار های جدید دیگر امکان نصب دستی برنامه‌های خود را در دستگاه‌های هوآوی نمی‌دهد.

به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، ظاهراً گوگل اقدامات قاطعانه ای انجام داده و امکان نصب برنامه‌های خود را بر روی دستگاه های هوآوی مسدود کرده است. بیش از یک سال است که به دلیل تحریم های ایالات متحده ، هوآوی مجبور شده است پرچمداران و سایر گوشی های هوشمند جدید خود را بدون نصب برنامه‌ها و سرویس‌های گوگل منتشر کند. با این حال ، کاربران راه حل‌هایی یافتند و برنامه‌های Google را به صورت دستی نصب کردند اما اکنون موانع بیشتری در نصب دستی برنامه‌ها به وجود آمده است.

یکی از کاربران منبع خبری Reddit توجهات را به این مسئله جلب کرد، وی گفت که به مدت یک سال ، پرونده‌های نصبی APK را برای Google Maps و سایر برنامه‌ها به صورت دستی بارگیری کرده و به صورت دستی نصب کرده است و با این حال ، این ترفند اخیراً برای اولین بار ناکام مانده است.

هنگام تلاش برای نصب آخرین نسخه Google Maps از پرونده APK روی گوشی هوشمند ، پیام خطای نصب ظاهر شد و پیام آن این بود: "این برنامه با CPU دستگاه شما سازگار نیست". اگرچه نسخه قبلی همان برنامه در همان گوشی هوشمند این مشکل را نداشت.این کاربر هوآوی APK های به روز شده آخرین نسخه برنامه های Google را روی گوشی‌های هوشمند بسیار قدیمی سامسونگ آزمایش کرده و نصب آن کاملاً انجام شد، او همچنین به زحمت، نصب همین برنامه های به روز شده Google را در سایر دستگاه های Huawei امتحان کرد، از جمله Huawei P۳۰ ، P۲۰ ، P۴۰ و غیره، در همه موارد ، نصب در گوشی‌های هوشمند Huawei به دلیل "CPU ناسازگار" خراب شد.

هوآوی و گوگل هنوز توضیحی رسمی در این مورد نداده اند

اخیراً ، Huawei یک کنفرانس جهانی گسترده برگزار کرد که در آن محصولات زیادی را عرضه کرد، این شرکت علاوه بر سری Huawei Mate ۴۰ ، Huawei Sound ، شارژر های جدید ۵۰W ، Huawei X Gentle Monster Eyewear II ، Huawei Watch GT ۲ Porsche Design ، Huawei FreeBuds Studio و ... را نیز منتشر کرد. علاوه بر گوشی های همراه Huawei ما همچنین اطلاعات بیشتری در مورد Kirin ۹۰۰۰ SoC و همچنین تراشه Kirin ۹۰۰۰E به دست آوردیم.

یو چنگدونگ ، مدیر عامل و مدیر اجرایی مشاغل مصرفی هوآوی وعده این شرکت را چهار سال پیش به خاطر آورد، به گفته وی این شرکت قول داده است که می‌توان از گوشی‌های همراه هوآوی به مدت ۱۸ ماه بدون محدودیت استفاده کرد. با این حال ، این وعده اکنون به ۳۶ ماه ادامه دارد. به عبارت دیگر ، گوشی های هوشمند هوآوی با Kirin ۹۰۰۰ می‌توانند ۳ سال بدون این محدودیت‌ها کار کنند.علاوه بر این ، داده های آزمایش نشان می دهد که پس از ۳۶ ماه استفاده ، بهره‌وری Huawei Mate ۴۰ Pro تنها ۲.۵ درصد کاهش می یابد. این موضوع با توجه به اینکه گوشی‌های سه ساله مختلف، دیگر به روزرسانی نمی‌شوند کاملاً چشمگیر است.

همانطور که همه می دانیم ، Huawei Mate ۴۰ Pro از تراشه Kirin ۹۰۰۰ ۵G ، تراشه ۵ نانومتری استفاده می کند. این پردازنده عملکرد سریعتر ، گرمای کمتری و تجربه کارایی با مصرف انرژی بیشتر را به همراه دارد. طبق گفته یو چنگدونگ ، تراشه Kirin ۹۰۰۰ ۱۵.۳ میلیارد ترانزیستور را ادغام کرده ، از پردازنده مرکزی هشت هسته ای ، پردازنده گرافیکی ۲۴ هسته ای Mali-G۷۸ ، ۲ هسته بزرگ + ۱ هسته کوچک NPU استفاده کرده و پیشرفته ترین فناوری ISP هوآوی را در خود ادغام کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.