سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

آیت‌الله علم‌الهدی:

دین مداری با بخشنامه و دستور درست نمی‌شود

امام جمعه مشهد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: باید قبول کنیم دین مداری اجباری نیست و با بخشنامه و دستور درست نمی‌شود بلکه باید براساس فطرت انسانی گسترش یابد.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله سیداحمد علم الهدی امروز در جشنواره گوهر فاطمی؛ عفاف و حجاب در مشهد با بیان اینکه امروز توان دفاعی ما محور اقتدار جامعه و مردم این کشور است، گفت: اگر مسلمانان جهان بخواهند مظهری به عنوان فداییان پیامبر تصور کنند بنیه دفاعی ایران را متصورند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: این قداست و ارزشی که نیروهای مسلح ما در جهان اسلام دارند ارزش بزرگی است که انقلاب اسلامی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سایر نیروهای دفاعی جهان حداکثر حافظ آب و خاک خودشان هستند، اظهار کرد: نیروهای ما علاوه بر این رسالت، مدافع ارزش‌های دینی و اسلامی هم هستند که همین امر به جریان دفاعی ما ارزش داده است.

امر به معروف و نهی از منکر را در رأس همه مسائل است

امام جمعه مشهد، امر به معروف و نهی از منکر را در رأس همه مسائل دانست و گفت: در سایه این فریضه، ارزش‌های اسلامی و حدود آن رعایت می‌شود. اگر امر به معروف و نهی از منکر از بین برود ارزش‌های جامعه از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه هرکس باید امر به معروف و نهی از منکر را از خود و خانواده اش شروع کند، افزود: مسئولان ارتش باید بین خودشان در ابتدا امر به معروف و نهی از منکر شروع کنند و بعد از آن در گستره جامعه پیاده کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، بی حجابی را مهمترین مظهر منکر دانست و گفت: باید قبول کنیم دین مداری اجباری نیست و با بخشنامه و دستور درست نمی‌شود بلکه باید براساس فطرت انسانی گسترش یابد. انسان‌ها همان اندازه که خدا را قبول دارند دین مدار هم هستند.

حجاب مظهر دینداری است

وی اظهار کرد: در کشورهای لائیک کسی مخالف شعائر مثل مسجد و گلدسته نیست اما با حجاب مخالفت می‌کنند چون مظهر دین مداری است.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه اگر ولنگاری و بی حجابی و بی عفتی در جامعه به وجود آمد، اولین ضربه را بنیه دفاعی کشور می‌خورد، ادامه داد: جوانان ما دنیا را شکست دادند زیرا بر مبنای دین مداری بودند و آرزوی شهادت داشتند.

وی با بیان اینکه حجاب دو نوع اضطراری و اسلامی است، اظهار کرد: بعضی وقت‌ها ایجاب می‌شود که زن در جایگاه اجتماعی حجاب اضطراری را رعایت کند چون شرایط سخت است و نمی‌شود کامل حجاب را رعایت کرد اما در سایر موارد و در شرایط عادی باید حجاب به صورت کامل رعایت شود.

حجاب جامعه را از فساد نجات می‌دهد

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه در عرصه‌های اجتماعی هر مقدار حجاب رعایت شود جامعه ما از فساد محافظت می‌شود، بیان کرد: خدا در قرآن زنان مسلمان را به پوشیدن جلباب یا چادر سفارش می‌کند پس چادر مظهر اصلی حجاب است.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام شعبانعلی صالحی نسب، رئیس عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند: خانواده تنگه احد نظام است، گفت: اگر ما می‌خواهیم نظام را به تمدن نوین اسلامی برسیم و یا حتی ضربه بخوریم از مسیر خانواده می‌گذرد.

ضرورت افزایش سواد رسانه‌ای والدین و شناخت آسیب‌های فضای مجازی

وی با تأکید بر افزایش سواد رسانه‌ای والدین و شناخت آسیب‌های فضای مجازی، گفت: فرهنگ خانواده اسلامی را باید به گفتمان تبدیل کنیم و همچنین دغدغه دینی داشته باشیم.

امیر سرتیپ عباس فلاح، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با تأکید بر زنده نگه داشتن یاد شهدای جنگ تحمیلی، انقلاب، شهدای سلامت و هسته‌ای، گفت: در اروپا با مظاهری مثل حجاب برخورد می‌کنند ولی کسی مانع نماز و روزه نیست که این امر نشان دهنده اهمیت و ضرورت حجاب است.

امیر سرتیپ رضا آذریان، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا اظهار کرد: تلاش می‌کنیم منویات مقام معظم رهبری در مقوله حجاب را گسترش دهیم و از نفوذ دشمن در این حوزه جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: همانطور که در مباحث عملیاتی سه سال پیاپی در کشور برتر بودیم، ان شاء الله در بحث عفاف و حجاب هم بتوانیم توفیق داشته باشیم.

منبع:مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.