جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

قانون مهریه اصلاح می‌شود

مهریه

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از طرح اصلاح قانون مهریه خبر داد و گفت: هم اکنون اقدامات کارشناسی این طرح در دست اجراست.

به گزارش قدس آنلاین، کاظم دلخوش در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما اضافه کرد: طی دو هفته آینده طرح اصلاح قانون مهریه در کمیسیون حقوقی و قضایی به بحث و بررسی اعضای کمیسیون گذاشته خواهد شد.

وی با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه پرداخت مهریه افزود: هدف ما ایجاد توازن در این زمینه برای مردان و زنان و همچنین رعایت حقوق زوجین است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در تدوین این طرح از نظرات قوه قضائیه، وکلا و کارشناسان مربوطه استفاده شده است.

دلخوش افزود: با توجه به افزایش قیمت سکه شاهد مشکلاتی در پرداخت مهریه هستیم که این امر موجب بی انگیزه شدن جوانان برای ازدواج شده است.

وی یادآور شد: ما به عنوان قانونگذار باید به گونه‌ای عمل کنیم که از قوانین به صورت درست و در جهت اجرای عدالت استفاده شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس همچنین با اشاره به تصویب قانونی در خصوص مهریه تا ۱۱۰ سکه در دوره‌های گذشته مجلس افزود: هم اکنون با شرایط فعلی اقتصادی کشور محدودیت‌هایی برای پرداخت این میزان سکه وجود دارد و همین امر موجب اختلاف در خانواده‌ها نیز شده است.

به گفته دلخوش در طرح اصلاح قانون مهریه سعی شده است ضمن ساماندهی این امر، تعادلی نیز در این زمینه ایجاد شود.

برچسب‌ها

نظرات

  • مهرنگار ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۴۶
    0 0
    سلام اصلا چرا سکه؟ چرا تمامی وظایف اعم از معیشت و تامین منابع و مسکن و ....بر عهده مرد است و باز سکه حق زن . اصلا چرا مهریه بر مبنای سکه بی ثبات تعیین شده ؟ اگر در زمان ازدواج در تمامی دارای یکدیگر شریک شوند و در زمان متارکه نیز تمامی دارایی موجود مورد ارزیابی قرار گیرد و حتی شرایط سپردن فرزندان به هر یک از زوجین و بالطبع سهم آنان از دارایی مشخص شود، به مراتب منطقی تر است زن به توهم طلاق های بی مورد فکر نکرده و فرو پاشی خانواده ها اتفاق نمی افتد. با وضع فعلی نه تنها استقبال از ازدواج زیر سوال است و دختران بیشتر آسیب می بینند، بلکه با طرح این موضوع که "سکه ها حق من است " و جزء دارایی خود می دانند، زمینه طلاق ها و گرو کشی های بدون اساس در خانواده ها را که به طرف فرو پاشی پیش می روند نیز، بدنبال دارد. این این پیشنها هر یک می تواند با تلاش بیشتر موجبات غنای زندگی را فراهم نمایند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.