یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳

عنایات امام رضا (ع) در کلام آیت‌الله مصباح یزدی

دیدار حضرت آیت الله مصباح یزدی با خدام آستان قدس رضوی

مرحوم آیت‌الله محمدتقی مصباح‌ یزدی در سال‌های عمر با برکتش بارها در حرم نورانی امام رضا (ع) حضور پیدا کرد و زیارت این امام عزیز را راهی برای برآورده شدن حاجات می‌دانست.

به گزارش قدس آنلاین، مرحوم آیت‌الله محمدتقی مصباح‌ یزدی در سال‌های عمر با برکتش بارها در حرم نورانی امام رضا (ع) حضور پیدا کرد و زیارت این امام عزیز را راهی برای برآورده شدن حاجات می‌دانست.او عباراتی از عنایات امام رضا(ع) به زوار بیان کرده است که در ذیل می خوانید.

در این هستی اگر بخواهیم چند نقطه شاخص را نشان دهیم به‌طور قطع یکی از آن‌ها همین حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام خواهد بود. جایی که بسیاری از اهل معرفت وقتی وارد این شهر و صحن و حرم می‌شدند فرشتگان خدا و انوار الهی را مشاهده می‌کردند. انسان اگر برای شکر خدمت در این آستان تمام عمر سجده کند، کم است.

کسی که زیارت امام رضا (ع) برود، امام در عالم برزخ به اندازه زیارات به دیدارش می‌آید. همه امامان نور واحد هستند، اما شرایط به گونه‌ای است که هرکدام ویژگی خاصی دارند و ویژگی امام رضا (ع) مهربانی است.

شنیده نشده کسی در خانه امام رضا (ع) را بزند و خواهشی داشته باشد و امام او را رد کند. حاجت‌های بزرگی که نشندنی بوده را امام رضا (ع) برآورده کرده است و نهایتاً در روز قیامت امام رضا (ع) دست شیعیان را می‌گیرد و به بهشت می‌برد.

منبع:

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.