دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

درخواست شهردار واشنگتن برای افزایش تدابیر امنیتی در مراسم تحلیف بایدن

شهردار واشنگتن

شهردار واشنگتن دی.سی از وزارت امنیت داخلی این کشور خواست اقدامات بیشتری به منظور برقراری امنیت در پایتخت آمریکا در آستانه برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور منتخب این کشور انجام شود.

قدس آنلاین: به گزارش پایگاه هیل،  وابسته به کنگره آمریکا،  موریل بوزر، شهردار واشنگتن دی.سی در نامه‌ای به چد وولف، وزیر موقت امنیت داخلی آمریکا خواستار اتخاذ یک سری اقدامات مشخص از جمله تمدید دوره امنیتی ویژه پیرامون مراسم تحلیف، اعلام یک منطقه پیش از فاجعه، و افزایش هماهنگی میان آژانسهای فدرال مجری قانون به منظور تامین امنیت ساختمانهای فدرال با امید اجازه به پاسخ پلیس واشنگتن دی.سی به دیگر ملزومات این شهر شد.

در این بیانیه، شورش روز چهارشنبه در کنگره آمریکا یک "حمله تروریستی بی سابقه" خوانده شده و تدابیر شرح داده شده در نامه‌اش را "ضروری برای نشان دادن عزم جمعی در تضمین انتقال قدرت مبتنی بر قانون اساسی و پایتخت کشور در روزهای منتهی به آن" خوانده است.

بوزر در توئیتی نوشت: من قویا از وزارت امنیت داخلی آمریکا می‌خواهم رویکردش در قبال مراسم تحلیف را از چند طریق مشخص تنظیم کرده و آنها را در نامه‌ای به وولف، وزیر موقت امنیت داخلی شرح داده‌ام.

بوزر خواستار گسترش دوره امنیتی ویژه از پیش اعلام شده و تغییر آن از بازه ۱۹ تا ۲۱ ژانویه به بازه ۱۱ تا ۲۴ ژانویه شد. او همچنین از وزارت دادگستری خواست به اف.بی.آی دستور ارئه گزارشهای امنیتی روزانه از ۱۱ تا ۲۴ ژانویه را بدهد و از وزارت کشور خواست همه مجوزهای تجمع عمومی تایید شده برای آن بازه را لغو کرده و مجوز جدیدی نیز صادر نکند.

این در حالیست که رئیس پلیس کنگره آمریکا، مقام‌های امنیتی سنا و مجلس نمایندگان را به مانع تراشی در اطلاع رسانی به گارد ملی برای جلوگیری از شورش‌های کنگره متهم کرده است.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، استیون ساند، رئیس پلیس در حال کناره‌گیری کنگره آمریکا گفت، چند روز مانده به برگزاری جلسه کنگره برای تاییدیه آرای الکترال جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب از مقام‌های امنیتی سنا و مجلس نمایندگان خواستم تا به من اجازه دهند از گارد ملی واشنگتن دی سی نیرو درخواست کنم تا آنها در کنگره مستقر شوند. اما آنها درخواست من را رد کردند.

استیون ساند گفت:‌ پال ایروینگ، یکی از مقام‌های امنیتی مجلس نمایندگان به من گفت که بابت اعلام وضعیت اضطراری پیش از اعتراضات احساس خوبی ندارد و مایکل استنگر، از مقام‌های امنیتی سنا هم به من توصیه کرد که به صورت غیررسمی از گارد ملی بخواهم تا برای چهارشنبه آماده باشد.

ساند به واشنگتن پست گفت: ما می‌دانستیم که اوضاع بدتر می‌شود. ما می‌دانستیم که جمعیت زیادی در مقابل کنگره حاضر خواهد شد و شاید هم درگیری و خشونت رخ دهد.

وی همچنین ادامه داد، درخواست من پیش از شورش یا به تعویق افتاد یا رد شد و وقتی هم که آشوب گران حامی ترامپ به کنگره رسیدند،‌ ظرف ۱۵ دقیقه به طرف غربی ساختمان رسیدند. اگر نیروهای گارد ملی را داشتیم، می‌توانستیم آشوبگران را همان ابتدای راه متوقف کنیم تا اینکه افسران بیشتری از آژانس‌های همکار برسند. من حتی درخواست کمک از پنتاگون را داشتم اما یکی از مقام‌های ارشد ارتش گفت که نمی‌تواند رایان مک کارتی، مقام ارشد غیرنظامی وزارت دفاع آمریکا را برای استقرار نیروها مجاب کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.