سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

تأسیس تشکل صنفی تهیه کنندگان تلویزیون و شبکه خانگی

کانال‌های تلویزیون

یک تهیه‌کننده تلویزیون از تشکیل کانون رسانه‌های دیداری برای رفع مشکلات صنفی تهیه‌کنندگان تلویزیون و همچنین تهیه‌کنندگان برنامه‌های اینترنتی و سریال‌های خانگی خبر داد.

قدس آنلاین: کوروش انصاری تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی در گفتگو با  مهر با اشاره به تشکیل صنفی از تهیه‌کنندگان تلویزیونی بیان کرد: از دو سال پیش شروع کردیم و با تهیه‌کنندگان جلساتی برگزار کردیم نمایندگانی هم انتخاب شدند و حالا «کانون فرهنگی و هنری تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری» شکل گرفته که از آبان‌ماه امسال با دریافت مجوز از ارشاد فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی درباره اتفاقات صنفی مورد پیگیری اضافه کرد: مشکلات فراوانی در بحث بیمه، مالیات و… وجود دارد و ما سعی کردیم از این طریق مسایل صنفی خود را رفع کنیم. جلساتی هم این میان با خود سازمان صداوسیما و امور مالی آن برگزار شد تا صنف به درستی بتواند این مسایل را رفع کند.

انصاری با اشاره به گستردگی صنف اظهار کرد: علاوه بر تهیه کنندگان تلویزیونی، تهیه‌کنندگان برنامه‌های ترکیبی و سریال‌ها در فضای مجازی و شبکه نمایش خانگی نیز در این صنف حضور دارند، همچنین با نظر دوستان حقوقدان اساسنامه‌ای تنظیم شد.

وی با بیان اینکه این کانون زیر نظر وزارت ارشاد فعالیت دارد، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری زیر نظر وزارت ارشاد فعالیت دارند و این صنف هم مستثنی نیست.

عضو هیات مدیره کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری بیان کرد: قرار است به زودی نشست خبری برگزار شده و این کانون از جزییات بیشتر فعالیت خود توضیح دهد.

وی در پایان با اشاره به برخی اسامی این کانون گفت: در حال حضور حدود ۲۰۰ تهیه‌کننده در این کانون حضور دارند ثبت نام همچنان ادامه دارد و ما مدارک تهیه‌کنندگان را دریافت و ثبت نامشان می‌کنیم. علیرضا حائری مدیرعامل، بهروز مفید رییس هیات مدیره و اکبر تحویلیان و امیر پروین حسینی از اعضای هیات مدیره هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.