جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی:

دستگاه‌های کم‌کار در پیشگیری از حوادث حساب‌کشی می‌شوند

میرجعفریان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: دستگاه‌های اجرایی مسوول چنانچه در پیشگیری از بروز حوادث ناشی از وزش شدید باد، برف و باران اقدامات لازم را انجام نداده باشند باید پاسخگو باشند و از آن‌ها حساب کشی می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از استانداری خراسان رضوی، سیدکمال الدین میرجعفریان اظهار کرد: پیش از این با توجه به پیش بینی هواشناسی نسبت به وزش باد شدید، بارش برف و باران در استان، به همه دستگاه‌های اجرایی اعم از فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، راهداری، راهنمایی و رانندگی اعلام شده بود که ضمن آماده باش کامل، تمهیدات لازم را برای بروز کمترین حادثه ناشی از برودت هوا بیندیشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: به دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان اعلام شده بود که باید برای خدمات رسانی مطلوب به مردم در جاده‌ها به ویژه مناطق سخت گذر و کوهستانی از آمادگی لازم برخوردار باشند و از انسداد جاده‌های اصلی جلوگیری کنند.

وی گفت: با توجه به پیش بینی افزایش شدت وزش باد، به شهرداری‌ها اعلام شد که هشدار و تذکرات لازم را به دست‌اندرکاران سازه‌های نامقاوم شهری مانند داربست‌ها، اسکلت‌های فلزی، جرثقیل‌های ثابت بدهند تا از بروز خسارت و حوادث احتمالی جلوگیری شود.

میرجعفریان افزود: به عوامل راهداری هم گفته شده بود که باید نسبت به نمک پاشی و محدود کردن تردد خودروها در محورهای ارتباطی خراسان رضوی در زمان ریزش برف و باران اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: با این حال روز گذشته شاهد تصادف زنجیره‌ای چندین خودرو در محور ارتباطی مشهد-تربت حیدریه در نتیجه وزش باد و کولاک برف و خسارات، خمیدگی و ریزش اسکلت آهنی چند ساختمان و سقوط تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مشهد در نتیجه وزش شدید باد و گرفتاری خودروها در برف جاده‌های این استان بودیم.

وی اضافه کرد: چنانچه در پیشگیری از این حوادث، دستگاه‌های اجرایی مرتبط اقدامات به موقع را انجام نداده باشند می‌بایست پاسخگو باشند.

میرجعفریان از شهروندان خواست در روزهای آینده با توجه به کاهش شدید دمای هوا و ریزش برف و باران از صعود به ارتفاعات و اتراق در محل عبور سیلاب‌ها خودداری کنند و در استفاده از وسایل گرمایشی و گازسوز به منظور جلوگیری از گسترش گاز مونوکسیدکربن و مرگ خاموش، دقت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.