دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق:

هر دو عامل انفجارهای انتحاری بغداد، عراقی بودند

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق با بیان اینکه انفجارهای تروریستی بغداد حاصل یک شکاف امنیتی بود، گفت: هر دو عامل انتحاری، عراقی بودند.

قدس آنلاین: «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق سخنانی را در خصوص انفجارهای انتحاری روز پنجشنبه مطرح کرد. وی گفت: وقوع انفجارها حاصل یک شکاف امنیتی بود.

بر اساس این گزارش، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق یادآور شد: اطلاعاتی که ما از انفجارهای انتحاری در میدان الطیران بغداد به دست آوردیم نشان می دهند که هر دو عامل انتحاری، عراقی بودند.

یحیی رسول همچنین تأکید کرد: برخی رسانه ها اعلام کردند که عاملان انتحاری در انفجارهای روز پنجشنبه سعودی هستند. تصویر فردی که از او به عنوان یکی از عاملان انتحاری در انفجارهای بغداد منتشر شد، در واقع متعلق به کسی است که چند سال پیش جنایتی را در کشور خود مرتکب شده بود.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق اظهار داشت: دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی عراق در حال حاضر به سرنخ هایی از عاملان انتحاری، طراحان حمله و نیز تسهیل کنندگان ورود عاملان به میدان الطیران، دست یافته اند.

گفتنی است، به دنبال انفجارهای انتحاری دوگانه در میدان الطیران بغداد طی روز پنجشنبه گذشته ۱۲ نیروی حشد شعبی عراق به شهادت رسیدند. این اقدام تروریستی واکنش های زیادی را به دنبال داشت و بسیاری از شخصیتهای عراقی، آمریکا و سعودی را به عنوان حامی اصلی تروریسمِ تکفیری در بغداد معرفی کردند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری مهر

نظرات

  • ج ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۴۱
    0 0
    قطعا آمریکایی ها و سعودی ها دست داشته اند. مگر میشود یک جنایتی اینچنین در عراق باشد و به دستور آمریکایی ها نباشد و رد پای سعودی ها در آن نباشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.