پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

مدیر کل راهداری و حمل و قل جاده ای خراسان رضوی:

۶۵۰ میلیارد ریال پروژه راهداری در خراسان رضوی آماده بهره برداری است

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی

مدیر کل راهداری و حمل و قل جاده ای خراسان رضوی گفت: ۶۴۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار در قالب ۲۲ پروژه به مناسبت دهه مبارک فجر در این استان آماده بهره برداری است.

به گزارش قدس آنلاین، ابراهیم نصری افزود: ۱۱ مورد از این طرح ها مربوط به پروژه های افتتاحی آسفالت راه روستایی با ۱۳۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار برای احداث ۲۸.۷ کیلومتر جاده روستایی است.

وی گفت: بهره برداری از سه باب  مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در شهرستانهای تربت جام، مشهد و سبزوار با سرمایه گذاری بخش خصوصی از دیگر طرح های آماده افتتاح این اداره کل در دهه مبارک فجر است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی ادامه داد: روکش آسفالت، روکش به روش جاده به روش میکرو سرفسینگ، ایمن سازی راه ها، ایجاد روشنایی و احداث دیوار و پل باکسی از دیگر طرحهای آماده بهره برداری در طول راه های بین شهری و روستایی خراسان رضوی است.

نصری گفت: خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور در مقایسه با دیگر استانها از نظر طول راهها قرار دارد.

استان شش میلیون و ۹۰۰ هزار نفری خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع (۱۱ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۶۵۹ هکتار)، هفت درصد از مساحت کل کشور را تشکیل می‌دهد.

خراسان رضوی شامل ۳۳ شهرستان، ۷۷ شهر، ۷۰ بخش و دو هزار و ۵۴۰ روستا است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.