جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

ترامپ در نشست استیضاح شهادت نمی‌دهد

ترامپ

وکلای مدافع رئیس جمهور پیشین آمریکا در واکنش به درخواست مدیر کارزار استیضاح ترامپ مبنی بر «ادای شهادت» او در نشست سنا اعلام کردند که موکل آنها در این نشست شهادت نخواهد داد.

قدس آنلاین: به گزارش اسپوتنیک، جمی راسکین نماینده دموکرات ایالت مریلند در کنگره آمریکا و مدیر کارزار استیضاح دونالد ترامپ با انتشار یک نامه غیررسمی خواستار آن شد که رئیس جمهور پیشین آمریکا، چه قبل و چه در جریان نشست استیضاح سنا، با ادای سوگند شهادت دهد.

در واکنش به این درخواست، دیوید شوئن و بروس کاستور دو وکیل مدافع ترامپ با انتشار نامه‌ای در همان روز خطاب به مدیر کارزار استیضاح ترامپ مدعی شدند که «موکل آنها تحت یک روند حقوقی مغایر با قانون اساسی قرار گرفته است».

این وکلای مدافع همچنین مدعی شدند که درخواست جمی راسکین برای ادای شهادت تحت سوگند «تنها تأیید کننده این واقعیت است که استیضاح کنندگان نمی‌توانند ادعاهای خود علیه رئیس جمهور پیشین آمریکا را ثابت کنند».

با آنکه هنوز مشخص نیست که این پاسخ وکلای مدافع نشاندهنده امتناع ترامپ از ادای شهادت است، سخنگوی ترامپ در یک پیام توئیتری اعلام کرد که «رئیس جمهور پیشین شهادت نخواهد داد».

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.