پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی:

مبارزه باعلف‌ هرز در چهار هزار هکتار زمین خراسان رضوی انجام شد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از مبارزه با علفهای هرز و آفات در چهار هزار و ۷۱ هکتار زمین کشاورزی این استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، فاطمه حلاج‌نیا گفت: این سطح شامل مبارزه با علف‌های هرز کشیده برگ گندم در ۶۸۰ هکتار و پهن برگ گندم در ۳۰ هکتار و کنترل مکانیکی علف‌های هرز گندم در ۱۵۸ هکتار است.

وی افزود: همچنین مبارزه با علف‌های هرز کشیده برگ جو در ۵۰  هکتار، پهن برگ جو در ۳۴۰  هکتار، مبارزه با علف‌های هرز کلزا در مقطع پیش رویشی در هزار و ۹۲ هکتار  و باریک برگ‌ها در هزار و ۳۸۳ هکتار انجام شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: سطح مبارزه با آفات در مزارع استان نیز ۳۳۸ هکتار از مجموع چهار هزار و ۷۱ هکتار می‌باشد.

وی با بیان اینکه قیمت زیاد سموم باعث شده کشاورزان کمتر رغبت به مصرف آن داشته باشند گفت: تلاش شده با توزیع کود و سم یارانه‌ای از کشاورزان حمایت شود.

حلاج‌نیا افزود: پایش کانون‌های ملخ نیز در استان در حال انجام است و به محض بروز و مشاهده،  مبارزه با این آفت نیز انجام می‌شود.

سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین در خراسان رضوی زیر کشت ۸۳ نوع محصول می‌رود که ۹۰۰ هزار هکتار از این سطح مربوط به محصولات زراعی و ۳۰۰ هزار هکتار آن باغ است.

بخش کشاورزی ۲۸ درصد اشتغال و ۳۰ درصد صادرات غیرنفتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

منبع: ایرنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.