شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸

تعیین قاضی جدید پرونده انفجار بیروت

پرونده انفجار بیروت

شورای عالی قضائی لبنان با تعیین قاضی طارق البیطار برای رسیدگی به پرونده انفجار بندر بیروت به جای فادی صوان که روز پنجشنبه برکنار شد، موافقت کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از القدس العربی، شورای عالی قضائی لبنان به ریاست سهیل عبود با تعیین البیطار از سوی ماری کلود نجم، وزیر دادگستری لبنان موافقت کرد.

روز پنج شنبه، دادگاه تجدیدنظر در لبنان شکایت ارائه شده توسط علی حسن خلیل و غازی زعیتر، دو وزیر سابق برای برکناری قاضی صوان از این پرونده را پذیرفت.

چند روز بعد از آنکه صوان اتهاماتی مبنی بر اهمال کاری و عامل بودن در فوت بیگناهان علیه این دو تن مطرح ساخت، خلیل و زعیتر (دو نماینده کنونی در پارلمان) شکایتی را علیه قاضی صوان اقامه و اعلام کردند صوان قانون اساسی را با ادعای خود علیه دو نماینده کنونی در پارلمان که از مصونیت دیپلماتیک برخوردار هستند، نقض کرده است.

برکناری صوان باعث خشم برخی در لبنان شد و نزدیکان کشته شدگان انفجار بیروت روز جمعه برای دومین روز متوالی به اعتراض خود نسبت به برکناری قاضی صوان ادامه دادند.

حدود ۷۰ معترض در مقابل کاخ دادگستری در بیروت تجمع کرده و برخی از آنها، لاستیک‌های خودروها را برای بستن راه‌ها بستند و افراد دیگر، عکس‌های نزدیکان جان باخته خود در انفجار بندر بیروت را در دست گرفتند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.