سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹

خودروهای ایرانی در صدر معاملات/ پراید ١٣١ به ١٠٨ میلیون تومان رسید

بازار خودرو

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: در بازار آرامش نسبی مشاهده می شود و فقط مصرف‌کننده واقعی در آستانه شب عید برای خرید خودروهای ایرانی اقدام می کند.

قدس آنلاین: نعمت الله کاشانی نسب با بیان این مطلب اظهار کرد: بازار در ۵-۶ روز گذشته با آرامش نسبی همراه بوده و نوسان شدید قیمت ها مشاهده نمی شود.

وی افزود: هفته‌های قبل بازار به صورت کامل قفل بود و خرید و فروشی انجام نمی شد اما اکنون مصرف‌کنندگان واقعی در آستانه نوروز وارد بازار شده و نسبت به خرید و فروش خودروهای تولید داخل اقدام می کنند.

وی درباره وضعیت بازار خودرو در روزهای آینده بیان کرد: بعید به نظر می رسد بازار به سمت نوسانات شدید قیمتی حرکت کند و دوباره متشنج شود.

وی تاکید کرد: بازار خودروهای داخلی روی روال عادی حرکت خواهد کرد.

وی ادامه داد: بازار خودروهای خارجی اکنون دچار رکود است و خرید و فروش انجام نمی شود و برای سال ۱۴۰۰ نیز نمی توان پیش بینی دقیقی از وضعیت بازار داشت.

کاشانی نسب گفت: بسیار بعید است قیمت خودروها افزایشی شود.

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو درباره قیمت خودروهای پرطرفدار داخلی توضیح داد: پراید ۱۳۱ اکنون با قیمت ۱۰۸ تا ۱۱۰ میلیون تومان، سمند نیز حدود ۱۸۴ تا ۱۸۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ نیز ۱۸۴ میلیون ،‌پژو پارس ۲۱۰ تا ۲۱۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ حدود ۱۹۲ تا ۱۹۳ میلیون، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز حدود ۲۵۱ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

وی درباره میزان نوسان قیمت خودروها از ابتدای اسفند تا کنون بیان کرد: به دلیل نوسانات نرخ ارز شاهد افزایش یا کاهش بین ۲ تا ۵ میلیونی نرخ انواع خودرو در بازار بودیم.

کاشانی نسب تاکید کرد: اکنون بازار جذابیت خود را برای دلالان از دست داده و دیگر صرفه ندارد تا این عده نسبت به خرید و نگهداری خودرو با هدف گران‌تر شدن آن، اقدام کنند؛ به همین دلیل هنگامی که دلالان در بازار حضور نداشته باشند، آرامش نسبی بر بازار حاکم می شود.

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: شرایط کلی بازار رابطه مستقیمی با نوسانات نرخ دلار دارد به طوری که اگر دلار در همین وضع باقی بماند و با کمترین میزان نوسان همراه باشد، بازار خودرو نیز با آرامش به کار خود ادامه می دهد.

منبع: خبر آنلاین

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.