سه‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹

سرقت ۳۰ میلیارد تومانی از یک خانه قدیمی در مرکز تهران

سرقت دزدی دزد

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه‌ای منزل و کشف سرقت ۳۰۰ میلیارد ریالی خبر داد.

قدس آنلاین؛ مدتی قبل پرونده‌ای با شکایت خانمی مبنی بر سرقت منزل، در کلانتری ۱۰۷ فلسطین تشکیل شد و برای بررسی موضوع در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

چکیده پرونده حاکی از این بود سارق یا سارقان با تخریب قفلهای ساختمان اموالی از قبیل لوازم خانگی، طلاجات آنتیک، جواهر، اشیاء عتیقه و تعدادی تخته فرش گرانبها در مجموع به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال را از منزل شاکی که یک خانه قدیمی بود، سرقت کرده‌اند.

در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهمان دو نفر بودند که با استفاده از یک دستگاه خودروی وانت پیکان در دو مرحله از  منزل شاکی سرقت کرده‌اند.

با اقدامات پلیسی مالک  خودرو  شناسایی شد و در بررسی سوابق کیفری وی به دست آمد مالک وانت پیکان سابقه‌دار بوده  و به دفعات مختلف روانه زندان شده است و در نهایت مخفیگاه متهم شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد.

متهم در یک عملیات پلیسی در مخفیگاهش دستگیر و در بررسی‌های اولیه از مخفگیاه وی خودرو وانت پیکانی که سارقان با آن در محل سرقت حاضر شده بودند، کشف و توقیف شد.

سرهنگ قاسم دستخال؛ رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه متهم تعدادی از اموال سرقتی کشف و متهم پس از انتقال به پایگاه سوم به جرم ارتکابی با همکاری یکی از همدستانش معترف شد، افزود: شناسایی مخفیگاه متهم دوم پرونده در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار داد و متهم برای اخذ دستور قضائی روانه دادسرا شد.

به گفته وی، تلاش کارآگاهان برای کشف سایر سرقتهای احتمالی متهمان و کشف جزئیات پرونده کماکان  ادامه دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نظرات

  • دانایی رمز امنیت ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۲۲:۵۶
    0 0
    اگر به جای درب، حفاظ و قفلهای اسباب بازی که تحت عنوان متقلبانه ضد سرقت فروخته میشن و هر کلید ساز یا دزد تازه کاری میتونه قفلهاشو باز یا تخریب کنه فقط یک قفل ضد دیلم روی درب نصب باشه که بدون هیـــچ اما و اگری باز یا تخریب نشه و همچنین مقابل بالکن، نورگیر و پنجره ها هم حفاظ ضد دیلم نصب باشه که واقعا قابل تخریب با دیلم یا جک نباشه، نه تنها وقتی منزل نیستید سارقین نمیتونن وارد بشن بلکه وقتی در حال استراحت، خواب، تماشای تلویزیون یا حتی استحمام هستید نیز از شر سارقین خشن که مثل اجل معلق مقابل شما ظاهر میشوند در امان خواهید ماند، ضمن اینکه سیستم هوشمند ضد زورگیری قفل ضد دیلم نیز ناجی شما در مقابل سارقینی است که در لباس مامور پلیس، آب، برق، گاز، سرایدار، همسایه و پیک رستوران به بهانه های مختلف از جمله ابلاغ یک حکم یا امضای یک رسید مجبورتون میکنند درب را برای آنها باز کنید که به محض باز کردن درب، با لگد بیان داخل و با کتک و تهدید هرکاری دلشون بخواد بکنند، پس قفل ضد دیلم نصب کنید که حداقل داخل منزل امنیت داشته باشید

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.