شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷

طرح شتاب در شهرستان خواف آغاز شد

طرح شتاب

طرح شتاب (شکوفایی تولید و اشتغال برتر) با هدف حمایت از ایده‌های برتر در حوزه‌های کارآفرینی طی مراسمی در شهرستان خواف آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر توسعه کسب و کار پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی در این مراسم که به صورت وبینار برگزار شد، حمایت از ایده های برتر در حوزه های کارآفرینی و اشتغال را رویکرد مهم این پارک طی سالجاری ذکر کرد و گفت: باید ظرفیتهای بخشهای مختلف در این زمینه جهت دهی شود.

سید ایمان شریعتی افزود: حمایت از ایده های موفق و خلاقانه جوانان در حوزه کسب و کار یک ضرورت برای توسعه تولیدات، اشتغال و کارآفرینی است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح شتاب در خواف و حمایت از ایده های برتر بستر این مهم را هموار می کند ادامه داد: پارک علم و فناوری خراسان رضوی ایده هایی را که در قالب این طرح به تصویب برسند، مورد حمایت قرار می دهد.

فرماندار خواف هم در این مراسم گفت: حمایت از ایده‌های تازه اشتغال و کارآفرینی نقش مهمی در توسعه فرصتهای شغلی دارد و باید با بهره گیری از نظرات نخبگان و مسوولان ذیربط مورد حمایت قرار بگیرند.

حسین سنجرانی افزود: ارایه ایده های جدید و حمایت از خلاقیت و نوآوری در سیاستگذاری های اشتغال ضروری است و موجب به فعلیت رساندن ظرفیتهای بالقوه و جهت دهی آنها در مسیر توسعه و رونق اقتصادی شهرستان خواف می شود.

وی ادامه داد: دولت توجه خاصی به حمایت از ایده های نو و برتر در مسیر توسعه اشتغال و کارآفرینی دارد و باید از ظرفیت همه بخشها در این زمینه بهره گرفت.

فرماندار خواف گفت: تعهد اشتغال خواف طی سال گذشته برای دو هزار و ۱۳۵ نفر بود که برای دو هزار و ۱۵۱ نفر و بیش از میزان تعهد محقق شد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار خواف هم گفت: طرح شتاب (شکوفایی تولید و اشتغال برتر) با اهداف زمینه سازی برای تبدیل ایده به طرح و طرح به محصول، توسعه فرهنگ ایده پردازی برای کارآفرینی و اجرایی کردن ایده ها، شناسایی صاحبان ایده های نو و معرفی به شرکتهای شتاب دهنده و سرمایه گذار جهت حمایت مالی به مدت دو هفته برگزار می شود.

حسین اسدی توسعه کمی و کیفی کسب و کارهای کوچک مبتنی بر ایده های برتر، تشویق مردم و سرمایه گذاران خواف برای حل مشکلات منطقه با بهره گیری از ایده های مولد و دستیابی به ساختار مناسب حمایتی از کسب و کارها را از دیگر اهداف این طرح برشمرد.

وی با بیان اینکه این طرح در محورهای کشاورزی، میراث فرهنگی و معادن برگزار می شود افزود: بخش کشاورزی این طرح شامل گیاهان دارویی، کشاورزی هوشمند، شیوه های نوین انتقال آب و تغذیه دام، بخش میراث فرهنگی شامل بومگردی، صنایع دستی، گردشگری و موسیقی محلی، بسته بندی محصولات روستایی و صنایع دستی و بخش معادن این طرح نیز شامل تولید گندله و استخراج کنسانتره است و ایده های نو در این زمینه ها به مدت دو هفته در کارگروههای تخصصی بررسی و ایده های برتر جهت حمایت به پارک علم و فناوری خراسان رضوی و سرمایه گذاران معرفی می شوند.

انتهای پیام/

منبع:ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.