جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱

تولیت آستان قدس رضوی: آستان قدس به مسائل جناحی ورود نمی‌کند

مروی

تولیت آستان قدس گفت: ویژه برنامه‌های فرهنگی دهه کرامت آستان قدس نباید کوچک‌ترین شبهه و تلقی از دخالت مصداقی این نهاد در انتخابات و حمایت از داوطلب، جناح و جریانی خاص ایجاد کند.

قدس آنلاین: حجت الاسلام احمد مروی در جلسه ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی که با موضوع ویژه برنامه‌های دهه کرامت ۱۴۰۰ در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، به تقارن دهه کرامت سال جاری با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اشاره و اظهار کرد: اصل انقلاب اسلامی و گفتمان امام (ره) و رهبری معظم شاه بیت تمام اقدامات آستان قدس است، اما این دستگاه مقدس به هیچ عنوان در مسائل جناحی و گروهی وارد نخواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه آستان قدس تنها باید دعوت به حضور حداکثری مردم در انتخابات داشته باشد، افزود: ویژه برنامه‌های فرهنگی دهه کرامت آستان قدس نباید کوچک‌ترین شبهه و تلقی از دخالت مصداقی این نهاد در انتخابات و حمایت از کاندیدا، جناح و جریانی خاص را در مخاطب ایجاد کند.

تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: بخش‌های فرهنگی و رسانه‌ای آستان قدس در ایام دهه کرامت تلاش کنند تا فضای انتخابات تحت تأثیر سیره رضوی قرار گیرد؛ این امر به معنای کم رنگ کردن فضای انتخاباتی در کشور نیست بلکه به معنای مبارک و نورانی کردن این فضا به معارف رضوی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم به‌کارگیری خلاقیت و نوآوری در ویژه برنامه‌های دهه کرامت اشاره و تصریح کرد: امروزه توسعه فناوری‌های ارتباط جمعی و فضای مجازی جهان را به یک دهکده ی جهانی واحد تبدیل کرده است، در چنین شرایطی کارهای تکراری و کلیشه‌ای اثرگذاری لازم بر نسلی که هر روز با پدیده‌ای جدید مواجه می‌شود را نداشته و مسئولان و دستگاه‌های فرهنگی کار دشواری برای ایجاد جاذبه در مسائل دینی و معنوی در پیش دارند.

حجت الاسلام مروی گفت: ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس باید در طول سال به‌طور منظم تشکیل شود و برای برگزاری نوآورانه برنامه‌های دهه کرامت چه از بعد محتوایی و چه اجرایی برنامه ریزی کند.

وی با بیان اینکه نوآوری نقش به سزایی در انتقال یا تحکیم مفاهیم، اصول و مزایای دینی و فرهنگی به نسل جدید دارد، تصریح کرد: امروزه عنصر اصلی ایجاد جاذبه در فعالیت‌های فرهنگی دنیا بهره گیری همراه با خلاقیت و نوآوری از فناوری‌های نوین است و ما نباید از این جریان عقب بمانیم.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نامگذاری سال‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: آستان قدس نیز باید بر اساس اهداف خود شعاری محوری را برای هر سال تعیین و به مثابه یک نقشه راه، تمام واحدها و بخش‌های خود را برای محقق شدن آن بسیج کند.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.