سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷

وزیر نیرو کلنگ رینگ شهر یزد را به زمین زد

کلنگ زنی

یزد- در راستای پویش «هر هفته الف ب ایران» کلنگ طرح رینگ شهر یزد توسط وزیر نیرو و به همراه جمعی از مسئولان ارشد استان در این شهر به زمین زده شد.

به گزارش قدس آنلاین؛ مبلغ برآورد شده برای این طرح ۱۷ هزار میلیارد ریال است که قرار است از محل تنش آبی و منابع داخلی وزارت نیرو تأمین شود.

این طرح با ظرفیت ۱۱۶ کیلومتر خطوط آبرسانی و ۱۳۱ هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب نقش موثری در بهره مندی شهروندان از آب با کیفیت یکسان ایفا می‌کند.

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در آئین کلنگ زنی رینگ شهر یزد، با اشاره به اهمیت اجرای طرح فاضلاب شهری در شهر میراث جهانی، اظهار کرد: فرآیند اجرایی این طرح از امروز سه شنبه ۲۵ خردادماه با اعتباری بالغ بر پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در یزد آغاز و امیدواریم با همت مسئولان در زمان تعیین شده به بهره برداری برسد.

محمدعلی طالبی، استاندار یزد هم با اشاره به اهمیت اجرای طرح فاضلاب شهری، افزود: رفع نارضایتی‌های متعدد در خصوص کیفیت آب شرب در مناطق مختلف و فشار متفاوت آب از جمله ویژگی‌های اجرای طرح رینگ شهر یزد است.

وی گفت: اجرای این طرح رضایت نیمی از جمعیت استان یزد را در بر دارد و امیدواریم حمایت صورت گرفته از سوی وزارت نیرو همچنان و ادامه داشته باشد و با تأمین منابع مالی مورد نیاز در کمترین فرصت شاهد بهره‌برداری این مهم در شهر میراث جهانی یزد باشیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.