چهارشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۱

واکسیناسیون مادران باردار در خراسان رضوی آغاز شد

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز واکسیناسیون کرونای مادران باردار در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر محمد احمدیان گفت: مراکز بهداشتی با عنوان "پاک" بر اساس میزان واکسن موجود،  مادران باردار را با اولویت های مربوطه فراخوان می کنند.
وی افزود: در شرایط کنونی مادران باردار بالای ۳۵ سال یا دارای بیماری زمینه ای در اولویت تزریق واکسن هستند.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در هر شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مرکز واکسیناسیون پاک دایر شده است.  
وی گفت: در حال حاضر  ۱۵ مرکز پاک در مشهد برای تزریق واکسن به مادران باردار در نظر گرفته شده است.
احمدیان افزود: واکسن مجاز برای استفاده مادران باردار از نوع سینوفارم است.
وی ادامه داد: تزریق واکسن به مادران باردار از هفته ۱۲ بارداری به بعد بلامانع است و برای زنانی که زایمان کرده اند، تزریق واکسن ۴۲ روز پس از زایمان توصیه می شود.
مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سالانه ۸۵ تا ۹۰ هزار زایمان در مناطق زیرپوشش این دانشگاه گزارش می شود.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیرپوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.  

طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر دوم شهریور ماه جاری ۷۰۹ نفر در کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند و این ویروس بار دیگر رکورد جدید تلفات روزانه را ثبت کرد.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت تاکنون چهار میلیون و ۷۵۶ هزار و ۳۹۴ نفر در ایران به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۰۳ هزار و ۳۵۷ تن رسیده است.

همچنین تاکنون سه میلیون و ۹۹۳ هزار و ۲۱۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.