چهارشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳

برگزاری پویش سرود آواهای حسینی در مشهد

گروه سرود

پویش سرود آواهای حسینی با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی و با تاکید بر لزوم ایجاد جایگاهی مناسب برای این ابزار مهم هنری، مذهبی و انقلابی در مشهد برگزار می شود.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از شهرداری مشهد،  یوسف اسماعیل‌زاده ضمن اشاره به برگزاری پویش سرود آواهای حسینی، اظهار کرد: این پویش مردمی به مناسبت ایام محرم و صفر با هدف شناسایی ظرفیت‌ های فرهنگی و مذهبی از میان گروه‌ های سرود (ویژه پسران زیر ۱۸ سال) در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: محرم و صفر، امام حسین (ع) و یارانشان، شهادت و رشادت و ایثار و فداکاری از جمله موضوعات این پویش سرود است.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا ۱۰ شهریور ماه تعیین شده و علاقه‌مندان واجد شرایط می‌توانند با ارسال دو اثر از طریق شماره تماس ۰۹۱۵۶۵۳۶۵۳۷ به دبیرخانه در پویش سرود آواهای حسینی در این پویش شرکت کنند، تاکید کرد: نحوه برگزاری این جشنواره در مرحله اول به صورت مجازی خواهد بود. به این ترتیب که گروه‌های سرود در مرحله مقدماتی با ارسال دو ویدیو از سرودخوانی گروهی برای شرکت در مسابقه اعلام حضور می‌کند و پس از بازبینی و اعلام نظر داوران، حداکثر ۱۵ گروه منتخب به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند. پس از آن در تاریخ معین از گروه‌های سرود دعوت می‌شود که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت زنده در آمفی‌تئاتر فرهنگسرای غدیر بدون حضور تماشاگران اجرا کنند.

گفتنی است که تا تاریخ ۱۸ شهریورماه مرحله نهایی داوری و اجرای گروه‌های سرود پایان یافته و پس از اعلام نتایج به سه گروه اول، دوم و سوم و نفرات برتر در بخش تک خوانی، مربی و... جوایز نقدی تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.