شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱

نقل خاطره‌ای از ابراهیم حاتمی‌کیا به مناسبت درگذشت صادق صفایی؛

شرطی که با صادق صفایی در «از کرخه تا راین» گذاشتیم و به عهدش عمل نکرد

ابراهیم حاتمی‌کیا

ابراهیم حاتمی‌کیا با نقل خاطره‌ای از همکاری با صادق صفایی از ماندگار شدن نقش «نوذر» در فیلم «از کرخه تا راین» با بازی این بازیگر تازه درگذشته گفت.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر قدس آنلاین به نقل از ایسنا، از شب گذشته، پنجم شهریور که خبر درگذشت صادق صفایی پخش شد، بسیاری از همکاران و دوستانش در فضای مجازی با ابراز تاسف از مرگ ناگهانی او از نقش‌هایی یاد کردند که وی آن‌ها را ایفا کرده بود، اما بیشترین عکس و سکانسی که از بازی او منتشر شد مربوط به فیلم «ار کرخه تا راین» ابراهیم حاتمی‌کیا بود که صفایی در آن نقش یک جانباز شیمیایی را بازی کرده بود.

صادق صفایی و علی دهکردی در «از کرخه تا راین»

حاتمی‌کیا برای صادق صفایی یادداشتی را نوشته و در اختیار ایسنا قرار داده که متن آن به شرح زیر است:    

«یا شاهد

صادق بود و صدق و صراحتش اجازه نفوذ کمتری نمی‌داد. شرطی برای بازی در «از کرخه تا راین» با او گذاشتیم  که باید در اوقات غیربازیگری‌اش- که زمان کمی هم نبود - به گروه فیلمسازی کمک کند تا ما کمتر از عوامل آلمانی استفاده کنیم. او قول همکاری داد. اوایل به قولش وفا کرد، ولی هر چه پیش رفتیم کمتر تن به همکاری می‌داد. از او دلخور بودم که چرا به شرطش عمل نمی‌کند، غافل از این که صادق صفایی چنان در نقش نوذر فرو رفته بود که همچون بچه‌های شیمیایی شده رنجور دیگر حوصله‌ای نداشت. نتیجه‌اش ماندگار شدن نقش «نوذر» در فیلم «از کرخه تا راین» شد.

خدایش بیامرزد و او را با شهدای جنگ تحمیلی مخصوصا شهدای مظلوم شیمیایی محشور کند.

 ۶ شهریور۱۴۰۰/  ابراهیم حاتمی‌کیا»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.