یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴

افتتاح طرح‌های اشتغال‌زا با تسهیلات ارزان در هفته دولت

زنبور عسل

مدیر عامل صندوق کارافرینی امید در پنجمین روز هفته دولت، طرحهای اشتغال‌زا در کشور را به طور ویدیو کنفرانسی افتتاح کرد. طرحهایی از استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، البرز، کرمان، سیستان و بلوچستان، سمنان و قزوین افتتاح شد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از صندوق کارآفرینی امید، در پنجمین روز هفته دولت، اصغر نوراله زاده طرحهای اشتغال سراسر کشور را به طور ویدیو کنفرانسی افتتاح کرد. در این مراسم که ساعت ده روز هفتم شهریور در محل ستاد مرکزی آغاز شد، طرحهایی از استان های آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، البرز، کرمان، سیستان و بلوچستان، سمنان و قزوین افتتاح شد.

خراسان جنوبی

نوراله زاده گفت: به زودی از کارآفرینان به عنوان مشاوران معتمد سازمان استفاده خواهد شد.

در پنجمین روز هفته دولت، ۱۶ طرح اشتغالزا در استان خراسان جنوبی به بهره برداری رسید. زنگنه مدیر صندوق کارآفرینی امید استان خراسان جنوبی، اکبری راد مدیر کل سرمایه‌گذاری و اشتغال، مرادی تسهیلگر بنیاد برکت در شهرستان بیرجند و راستگو مدیر کارآفرینی و اشتغال در این جلسه حضور داشتند.

مدیر صندوق کارآفرینی استان خراسان جنوبی در این مراسم گفت: افزایش پرداخت تسهیلات سالانه از افتخارات این استان است. از ابتدای سال ۸۴۴ فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۲۶۰ میلیارد ریال پرداخت شده که نسبت به سال گذشته ۵/۱۳ درصد افزایش داشته است. همچنین ۱۴ میلیارد تومان طرح در دست بررسی است که به شرط تصویب، راه اندازی خواهند شد.

این طرحها به نمایندگی از ۴۰۷ طرح با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان افتتاح خواهند شد.

کاشانی رئیس انجمن گردشگری استان ضمن تبریک هفته دولت از حمایت صندوق کارآفرینی امید و دکتر نوراله زاده تشکر کرد و گفت: ما در جای جای استان اقامتگاههای گردشگری را با حمایت صندوق افتتاح کرده ایم.

افضلی به نمایندگی از کارآفرینان به صندوق کارآفرینی پیشنهاد داد برای پرداخت تسهیلات از ظرفیت فکری و فرهنگی مناطق بیشتر بهره برداری شود.

در ادامه نوراله زاده طرح تولید گرانول در روستای دستگرد بیرجند را افتتاح کرد. در این طرح گرانول برای تولید لوله پلی اتیلن تولید می شود. با افتتاح این طرح، ۳۵ فرصت شغلی ایجاد شده است.

نوراله زاده پس از تقدیر از مدیران حاضر در جلسه، و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت گفت: امیدوارم این مناسبتها فرصتهای خوبی برای تحلیل و بررسی رفتارهای ما به عنوان بخش کوچکی از دولت باشد.

نوراله زاده در ادامه وعده داد: سازمان قصد دارد از این افراد و ظرفیت فکری و توانمندی شان در راستای بررسی طرحها کمک بگیرد تا حمایتهای ما از کارآفرینان موفقیت آمیزتر باشد.

وی در ادامه از زحمت همه دوستان تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد افتتاح این طرحها موجب رونق خراسان جنوبی شود.

آذربایجان شرقی

طرح اقامتگاه بومگردی روستای اسکو با اعتباری معادل ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

کریم زاده مدیر استان آذربایجان شرقی ضمن اهدای سلام و احترام به روان امام راحل و شهدای اسلام و جنگ تحمیلی به معرفی مهمانان پرداخت. فرماندار اسکو، آخوندزاده مدیر منطقه دو کشوری و مدیرکل گردشگری استان در محل افتتاح حضور داشتند.

کریم زاده سپس به معرفی طرح های قابل بهره برداری پرداخت و گفت: طرحهایی که امروز افتتاح خواهند شد ۱۳۹ فرصت شغلی ایجاد کرده اند و برای راه اندازی آنها اعتباری بالغ بر ۱۴۱ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

در ادامه فرماندار اسکو از صندوق تشکر کرد و گردشگری را از نقاط قوت روستای کندوان برشمرد.

نوراله زاده در این مراسم  به مزیت رقابتی روستای کندوان اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم کندوان را با هر دو استراتژی روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول حمایت کنیم و ظرفیتهای گردشگری این روستا رونق بیشتری بیابد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه ضمن تشکر از همه زحمات همکاران در استان، گفت: امیدواریم بهره برداری از این طرحها منشا خیر و برکت برای روستاییان باشد و رونق کسب و کار مردم را در پی داشته باشد.

اصفهان

طاهری مدیر صندوق کارآفرینی استان اصفهان ضمن گرامیداشت یاد شهید رجایی و شهید باهنر گفت سال گذشته ۵۰۰۰ فقره تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به سال قبل از آن ۲۰۰ ردصد افزایش داشته است. طاهری در ادامه به معرفی طرح گلخانه بخش وردشت شهرستان سمیرم روستای دهکرد پرداخت.

خانم تقی زاده با دریافت نه میلیارد ریال اعتبار گلخانه ای با ۵۰۰۰ متر زیربنا احداث کرده که محصول فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس و روسیه صادر می شود. ظرفیت این گلخانه ۴۰ تن در سال است که نیمی از دریافتی آن هزینه خرید بذر و کود و نشاست و بقیه آن سود خواهد بود. در این گلخانه شش نفر به طور مستقیم و ده نفر به طور غیر مستقیم مشغول به کارند.

با توجه به تصویب دریافت دو میلیارد ریال تسهیلات تکمیلی در برنامه میدون، کارآفرین مزیور قصد دارد کارگاه بسته بندی احداث کند. به این ترتیب کشاورزان از حمل بار به شهرضا به منظور بسته بندی محصول، معاف خواهند شد.

تقی زاده هدف خود از این کار را بازگشت به روستا برشمرد و از جوانان خواست از تسهیلات دولت برای ایجاد اشتغال در روستاها بهره بگیرند.

نوراله زاده ضمن اظهار خداقوت به مهدوی همکار استان، دستگاههای اجرایی همکار و طاهری مدیر استان گفت: فعالیت شما موجب توسعه محلی ومنطقه ای شده است. امیدواریم ادامه این فعالیتها روند مهاجرت معکوس به روستاها را تشدید کند.

سیستان و بلوچستان

یازده طرح اشتغالزایی در استان با حضور صمصامی مدیر استان سیستان و بلوچستان، مدیران استانی و شهرستانی، صاحب گل صالحی فرماندار خاش، مهرداد جهاندیده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دهقان امام جمعه خاش و دینارزهی مدیر منطقه ای به بهره برداری رسید.

این مجتمع خدمات کشاورزی از محل تفاهم نامه با وزارت جهاد کشاورزی به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان احداث و به بهره برداری رسید. این طرح خانوادگی در شهرستان خاش انواع خدمات در مورد تعمیرات ابزارآلات و پرس شلنگهای کشاورزی را ارائه می‌دهد.

صمصامی ضمن معرفی طرح، از همکاران خود در استان تشکر و قدردانی کرد.

فرماندار خاش در ادامه مراسم گفت: از نظر کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال فعالیتهای درخاش صورت گرفته و نقش صندوق کارآفرینی امید در سراسر استان بسیار برجسته و قابل تقدیر است.

وی در ادامه از نوراله زاده در خواست کرد ده میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان خاش در نظر گرفته شود.

نوراله زاده به همکاران و حاضران جلسه خداقوت گفت و اظهار تاسف کرد که به علت همه گیری کرونا، نمی تواند از طرحها به طور حضوری بازدید کند.

وی ضمن تقدیر از آقای جهاندیده و صالحی، افتتاح این طرحها را نتیجه همکاری دستگاههای محتلف برشمرد و از فرمانداران استان و دینارزهی مدیر منطقه ای به دلیل همراهی شان تقدیر کرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی گفت: همه سعی ما این بوده اعتبار فراوانی به استان تخصیص بدهیم تا گامهای بلندی در توسعه برداریم و امیدواریم این کارگاهها و مخصوصا کارگاههای مکانیزاسیون کشاورزی بتوانند در توسعه منطقه و ایجاد اشتغال موثر باشند.

صمصامی در انتها به برخی طرحهای برجسته استان از جمله مزرعه پرورش دام در تفتان و کارخانه تولید آجر نسوز اشاره کرد که فردا به بهره برداری خواهند رسید.

نوراله زاده در مورد اعتبار درخواستی گفت: چنانچه موافقت دینارزهی کسب شود و پرداخت این مبلغ ممکن باشد، مساعدتهای لازم در این باره انجام شود.

کرمان

یازده طرح کارآفرینی در استان کرمان با حضور محسنی بخشدار راین، فعالی مدیرکل میراث فرهنگی و علیدادی سلیمانی امام جمعه راین افتتاح شد. این طرحها که با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد ریال افتتاح شد، ۳۶ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

بومگردی قندچی در شهرستان راین واقع شده است. ظرفیتهای گردشگری منطقه بسیار غنی است و بومگردیهای دیگری نیز در این شهرستان فعال هستند. این اقامتگاه که با اعتباری بالغ بر  ۳۶ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

نوراله زاده ضمن تشکر از همکاران استانی که در محل بومگردی حضور دارند، از کارآفرینان تقدیر و تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد ظرفیتهای اشتغال بیشتری در استان ایجاد شود.

البرز

 طرح بسته بندی و فرآوری مواد غذایی و میوه خشک با ایجاد ۴ فرصت شغلی و صرف اعتباری معادل ۵ میلیارد ریال در آسارا افتتاح شد.

شرفخانی مدیر استان البرز ضمن تبریک هفته دولت گفت: این طرح به نمایندگی از ۶ طرح کارفرمایی افتتاح می شود. برای راه اندازی این طرحها که در کل ۱۳۶ فرصت شغلی ایجاد کرده اند، تسهیلاتی برابر ۵۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

مدیر استان البرز در ادامه با اشاره به مزیت رقابتی آسارا گفت: احداث سردخانه ها و کارگاههای بسته بندی و فرآوری، موجب کاهش ضایعات و افزایش سود کشاورزان خواهد شد؛ زیرا این منطقه دارای درختان میوه فراوانی است و میوه خشک کنی در آسارا بسیار معمول است.

شه حامد مدیر منطقه ای در ادامه به کمبود فرآوری در این منطقه اشاره کرد و به تشریح این روند پرداخت. وی اظهار امیدواری کرد بتوان این خط تولید را برای گیاهان دارویی نیز استفاده کرد.

وی در ادامه ضمن تقدیر از مجری طرح که توانسته بانوان منطقه را جمع آوری کند و در محل مشغول به کار کند، تشریح کرد: ۳۵۰۰  میلیون ریال از تسهیلات برای تجهیزات و ۲۵۰۰ میلیارد برای سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است. ابنیه توسط مجری طرح آماده شده و شامل سالنهای بهداشتی برای خشک کردن بهداشتی میوه جات منطقه و سبزیجات کوهی است.

کارآفرین مزبور در حال طی مراحل دریافت سیب سلامت از وزارت بهداشت است تا بتواند محصول خود را با برند خاص و مشخص به بازار عرضه کند.

نوراله زاده ضمن اظهار خسته نباشید به همه دست اندر کاران افتتاح این طرحها، به روان شهید رجایی و شهد باهنر درود فرستاد و گفت: این روندی است که از آن دوره آغاز شده و به واسطه آن کارکنان دولت در خدمت مردم قرار می گیرند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از همت مجری طرح که بازنشسته آموزش و پرورش است بسیار تقدیر کرد و افزود: مشکلات این بانو باید سریعا حل شود و باید سعی کنیم تنوع تولید در فرآوری ایجاد بکنیم، می شود فرآوریهای مختلفی از آن محصولات تولید کرد. نکته بعد بسته بندی گیاهان دارویی است؛ چنانچه بخواهیم سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص بدهیم، باید در بسته بندی پیشرفته تر باشیم. نوراله زاده برای پرداخت اعتبارات تکمیلی قول مساعد داد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از شه حامد خواست به کارآفرین در مورد دریافت مجوزها و امهال اقساط مساعدت کند تا کارآفرین بتواند با قوت هرچه بیشتر به تولید خود ادامه دهد.

در انتها کارآفرین منطقه به ارائه گزارش تصویری به تشریح لواشک و آب گیری از میوه جات پرداخت.

سمنان

طرح باشگاه ورزشی بانوان در استان سمنان افتتاح شد.

اخلاقی مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان گفت: طرحهای مختلفی آماده افتتاح بودند ولی به علت ضیق وقت این طرح به نمایندگی از آنها انتخاب شده است. مجموعه ورزشی بانوان به همت دونفر از بانوان افتخارآفرین استان در رشته تکواندو احداث شده که آموزش را برای فعالیت انتخاب کرده اند.

در این باشگاه رشته های بدنسازی، یوگا، تکواندو و برخی هنرهای رزمی تدریس میشود. اعتبار این طرح یک میلیارد و صد میلیون ریال بوده و دو فرصت شغلی ایجاد کرده است.

نوراله زاده به همکاران استان خداقوت گفت و ورزشکاران را ستود. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از انتخاب طرح ورزشی تشکر کرد و افتتاح این نمونه طرحها را موجب نشاط جوانان برشمرد و اظهار امیدواری کرد کسب و کارهای اجتماعی در سطح استان بیشتر گسترش یابد.

قزوین

کارگاه خیاطی روستای نجم آباد با اعتباری معادل ۱۰ میلیارد ریال و ایجاد ۱۵ فرصت شغلی به بهره برداری رسید.

مدیر استان قزوین در محل کارگاه خانم کاظمی به ارائه گزارش عملکرد استان پرداخت و گفت: در مجموع ۳۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برای ۲۹۰۰ متقاضی در دوسال گذشته پرداخت شده که ۱۳۱ فقره آن در مشاغل خانگی پرداخت شده است. همچنین  ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون به ۱۴۵ نفر در اشتغال روستایی چرداخت شده که در مجموع در سال گذشته ۵۰۳ فرصت شغلی ایجاد شده است.

این کارگاه تولیدکننده ماسک و مانتوی زنانه، ماسک، پرچم، چادر های مسافرتی است و به صورت سفارش محور فعالیت میکند. نصرتی به نوراله زاده گزارش داد که کارآفرین برای حمل و نقل فروش و خرید دستگاه چاپ نیازمند تسهیلات تکمیلی است.

نوراله زاده ضمن تقدیر از شیخ الاسلامی مدیر پیشین استان، از نصرتی مدیر فعلی صندوق استان تشکر کرد و  آرزو کرد همه ما رهرو خوبی برای شهید رجایی و شهید باهنر باشیم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از افزایش ظرفیت کسب و کار استان تشکر کرد و گفت: پس از  هماهنگی با مدیر و معاون منطقه ای، اعتبار این کارگاه تامین خواهد شد و امیدواریم این کارگاه خوب بتواند به فعالیتش ادامه دهد.

منبع:

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.