سه‌شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

کرونا روزانه جان ۲۶ نفر را در آذربایجان‌شرقی می‌گیرد

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به توقف تزریق دوز اول واکسن کرونا در استان به دلیل نبود آن گفت: کرونا در آذربایجان شرقی روزانه جان ۲۶ نفر را می‌گیرد.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر سیمین خیاط زاده افزود: در سه روز گذشته تزریق واکسن در استان نداشتیم و امروز سه شنبه نیز به دلیل کمبود واکسن، دوز اول در سطح استان تزریق نمی‌شود.

وی اضافه کرد: اکنون‌ فقط دوز دوم واکسن کرونا در آذربایجان شرقی تزریق می‌شود که امیدواریم با ورود محموله جدید واکسن در آخر هفته و توزیع آن بین استان‌ها، واکسیناسیون مردم استان در مقابل کرونا تداوم یابد.

وی با بیان این‌که تاکنون حدود یک میلیون و ۳۳۱ هزار دوز واکسن کرونا در آذربایجان شرقی تزریق شده است، گفت: ۳۴ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال استان تاکنون واکسینه شده‌اند.

خیاط زاده ادامه داد: وضعیت کرونایی استان همچنان صعودی بوده و در طول۲۴ ساعت، از  چهار هزار نمونه گرفته شده، نتایج تست ابتلا به کرونای بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر مثبت شده است.

وی گفت: روزانه بین ۳۵۰ تا ۳۸۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی بستری می شوند و اکنون در مجموع بیش از یک هزار و ۸۰۰ بیمار کرونایی در استان بستری هستند.

وی تاکید کرد: در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم، وضعیت کرونایی استان بدتر خواهد شد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.