چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز عنوان کرد

ادامه شیب افزایشی بیماری در اهواز / تعداد فوتی‌های خوزستان بالا است

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: با وجود اینکه شیب افزایشی موارد بیماری ادامه دارد، همچنان عادی‌انگاری شهروندان زیاد است و از این بابت بسیار نگران هستیم.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر مهران احمدی‌بلوطکی  با اشاره به بالا بودن مراجعات به مراکز منتخب، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۹۱۲ نفر به مراکز منتخب نمونه‌گیری کرونا در غرب اهواز مراجعه کردند؛ به طور متوسط ۵۰ درصد تست‌های PCR و ۲۰ درصد تست‌های رپید مثبت می‌شوند.

وی افزود: با وجود اینکه شیب افزایشی موارد بیماری ادامه دارد، همچنان عادی‌انگاری شهروندان زیاد است و از این بابت بسیار نگران هستیم.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: تعداد فوتی‌های کرونا در استان خوزستان بالا و دو رقمی است. در مردادماه تنها در غرب اهواز ۴۵ مورد فوت ناشی از کرونا داشتیم و در مجموع در اهواز حدود ۷۰ نفر فوت کردند.

وی با اشاره به جهش‌های ویروس کرونا بیان کرد: زمانی که ویروسی در جامعه ماندگار می‌شود، مرتب تکثیر می‌یابد و جهش پیدا می‌کند. میزان سرعت انتشار، شدت علائم و میزان درگیری ویروس لامبدا بیشتر است بنابراین باید هر چه سریع‌تر میزان پوشش واکسیناسیون افزایش یابد و شهروندان نیز دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

احمدی‌بلوطکی تصریح کرد: امروز می‌گوییم موردی از ابتلا به سوش لامبدا گزارش نشده است اما اگر دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود و مراقبت نکنیم، احتمال بروز این سوش نیز وجود دارد.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.