شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷

جزئیاتی از جشنواره نوجوان بسیج صدا و سیما / نوجوانان مجری، بازیگر و فیلمساز

جشنواره نوجوان بسیج صدا و سیما

جشنواره انتخاب نوجوان برتر قرار است برای اولین بار، افراد توانمند و مستعد را دور هم جمع کند و بعد از دوره‌ای رقابت، بهترین‌هایشان در سیما فعال شوند.

به گزارش قدس آنلاین، یکی از کم‌کاری‌ها و غفلت‌هایی که همیشه به چشم خورده، ضعفی است که در برنامه‌های نوجوانانه، سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی است که می‌توانند بیشتر به نوجوان بپردازند.

نوجوان کماکان هم سهمِ پررنگی در سیما و سینما ندارد و به تعبیر محمد طائب روابط عمومی جشنواره انتخاب نوجوان برتر قرار است به این استعدادها بیشتر توجه شود.  

بسیج سازمان صداوسیما با مشارکت چند نهاد فرهنگی جشنواره نوجوان برتر را تحت عنوان «نوجونیم» پیش می‌برد. همان‌طور که دبیر این جشنواره اشاره کرده شاید به واسطه این جشنواره، خلأهایی که در حوزه نوجوان وجود دارد، پُر شود. شکیب‌راد همچنین به نقش امید در این راستا اشاره کرده که در فاصله زمانی بین ۸ تا ۱۳ آبان‌ماه، این جشنواره برگزار می‌شود،  نوجوان برتر سال را معرفی کنند.  

محمد طائب درباره جزئیات بیشتر این جشنواره به تسنیم  گفت: این جشنواره در حالی برای اولین بار برگزار می‌شود که دو وجه دارد. این جشنواره در وجه اول، می‌کوشد سلیقه نوجوان را در زمینه‌های موسیقی، کتاب، فیلم و سریال‌های VOD مطرح کند و بشناسد با کدام ذائقه و سلیقه نوجوانان مواجه است؟ در وجه دوم بازیگر و مجری و گوینده و خواننده و عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری را معرفی کند. بر پایه اینکه به هویت و سلیقه نوجوان برسیم، انتخاب می‌کنیم.  

وی افزود: بخش اول انتخاب نوجوانان است، نوجوانان در هر زمینه‌ای چه چیزهایی را می‌پسندند. در سال گذشته چه فیلم، سریال و یا موسیقی و کتابی را دوست دارند. این انتخاب‌ها و بررسی‌ها دو فرمول را به‌دست می‌آورد سلیقه و هویت نوجوانان را بهتر می‌شناسیم. و همچنین به تولیدکننده نشان می‌دهد که با چه نوع سلیقه و ذائقه نوجوانانه‌ای مواجه است.

طائب در ادامه به رویدادی اشاره کرد که آمریکایی‌ها برای نوجوانان برگزار می‌کنند و از فیسبوک، اینستاگرام و بسترهایی مثل شبکه فاکس‌نیوز بهره می‌گیرند تا با هشتگ‌گذاری رویدادهای مورد علاقه نوجوانان را بیابند اما اینجا قرار است در بستر سایتی به نام "نوجوانیم" که هنوز از این سایت رونمایی نشده، نظرسنجی به عمل آید و نفرات برتر مشخص شوند.

او همچنین تأکید کرد: امسال از نهادهای ذیربط که در زمینه‌های نوجوانان متولی‌اند، درخواست کردیم رزومه‌ها و کارنامه‌ بهترین‌های حوزه‌های مختلف را در اختیار ما قرار دهند. نهادهایی مثل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان دانش‌آموزی، بسیج دانش‌آموزی، باشگاه سوره، نماوا و هنر و رسانه شهید آوینی، نفرات و مستعدین را به ما معرفی کنند که یک هیئت ۳۰ نفره از خود نوجوانان مورد بررسی قرار می‌دهند و افراد برتر معرفی می‌شوند.  

طائب خاطرنشان کرد: ما الان در مرحله جمع‌آوری رزومه‌ها و کارنامه‌ها هستیم و این جمع‌آوری تا ۲۰ شهریورماه ادامه خواهد داشت. در هفته ملی نوجوان که درگذشته وجود داشت و الان به روز ملی نوجوان تبدیل شده است. ما در همان هفته ملی نوجوان یعنی از هشتم تا سیزدهم آبان‌ماه، برگزیده‌ها را اعلام خواهیم کرد و در بستر VOD این رقابت و تلنت را برگزار خواهیم کرد که اطلاع‌رسانی خواهد شد.  

وی در پاسخ به این سوال که چرا در تلویزیون این کار را نکردید، گفت: تلویزیون فراخوان و اطلاع‌رسانی خواهد کرد منتها نیاز داشتیم شبکه‌ای ۲۴ ساعته خدمات بدهد به همین خاطر در تلویزیون امکان‌پذیر نبود و به همین خاطر به سمتِ بستری در VOD رفتیم که هنوز معلوم نیست در تلوبیون اتفاق بیفتد و یا با یکی از پلتفرم‌ها توافق کنیم.  

روابط عمومی این جشنواره تأکید کرد: این جشنواره اختتامیه ندارد و هدف ما استفاده از افراد مستعد و توانمندی که به واسطه این جشنواره شناخته می‌شوند، است. بسیج صداوسیما به عنوان حامی در کنار افرادی است که به عنوان مجری، خواننده، ژورنالیست و عرصه‌های دیگر شناسایی می‌شوند، هست و حتماً قول گرفته‌ایم از آن‌ها در برنامه‌ها و به عنوان بازیگر در سریال‌ها و فیلم‌ها استفاده کند.  

در این جشنواره که رسماً کار خود را از هشتم تا سیزدهم آبان‌ماه آغاز خواهد کرد نوجوانان ۱۴ تا ۱۹ سال می‌توانند شرکت کنند.  

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.