شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷

کمبودی در تامین و توزیع داروی رمدسیویر در آذربایجان‌غربی وجود ندارد

مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی

مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی در تامین و توزیع داروی رمدسیویر که توسط پزشکان متخصص در درمان بیماران کرونایی تجویز می شود، در استان وجود ندارد.

به گزارش قدس آنلاین، فاطمه آقازاده افزود: بین داروهای اصلی مورد استفاده برای درمان بیماری کووید ۱۹، فقط داروی "توسیلیزومب" با برند "تمزیوا" دچار کمبود کشوری است.

وی اضافه کرد: دلیل این امر هم افزایش مصرف به دلیل موج پنجم شیوع کروناست.

مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: این دارو فقط در داروخانه های بستری کرونا موجود است و به صورت سهمیه ای محدود دراختیار استان قرار می گیرد و این معاونت پیگیر دریافت تعداد سهمیه بیشتر از سازمان است.

آقازاده گفت: با توجه به شیوع موج پنجم کرونا در کشور و افزایش چندین برابری مصرف سرم و خروج یکی از کارخانه های تولیدی از خط تولید، با کمبود جدی در تامین سرم مواجه شدیم که با توجه به اولویت بیماران بخش بستری و شرایط حاد، معاونت برای حل این کمبود علاوه بر تامین سرم بخش ها، بسته  به موجودی و سهمیه تخصیص داده شده مابقی سرم ها را در داروخانه ها، جنب درمانگاه ها و داروخانه های شبانه روزی و سرپایی توزیع کرده است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.