جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰

۸ سال دفاع مقدس در آینه ۸۰ شبکه/ دارابی: ۳۳ سریال و ۲۳۰ تله فیلم با موضوع جنگ ساخته می شود

دارابی

معاون امور استان‌های رسانه ملی به اقدامات پنج سال اخیر این معاونت در حوزه ترویج فرهنگ و معارف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداخت.

به گزارش قدس آنلاین، در آستانه فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس هشت ساله ملت ایران در مقابل هجمه گسترده استکبار جهانی که رژیم بعث عراق نمایندگی آنها را بر عهده داشت، دکتر علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی  به اقدامات پنج سال اخیر و برنامه‌های آینده این معاونت در حوزه گرامیداشت فرهنگ و گفتمان و نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداخت.

وی در آغاز این نوشتار آورده است: یکی از مهمترین دغدغه‌های من توجه به دوران دفاع مقدس بوده است. آن دوران فراموش نشدنی را از هر منظری که می‌نگریم به ابعاد تازه‌ای دست پیدا می‌کنیم که باید اذعان داشت جنگ هشت ساله گنجی بی پایان برای انقلاب اسلامی است.

دارابی در ادامه به گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب و ظهور گفتمان‌های مختلف در قالب دولت‌های گوناگون اشاره و خاطرنشان کرده است: در این بین هیچ گفتمانی همانند دفاع مقدس تلألو و درخشش نداشته چرا که ترکیبی از آرمان‌گرایی و واقع‌ گرایی و تلفیقی از دفاع و خدمت است.

 معاون امور استان‌ها، درباره  فعالیت شبکه‌های استانی  گفت: شبکه‌های استانی صدا و سیما در پنج سال گذشته تلاش کرده‌اند این حماسه بزرگ ۸ ساله را در قالب‌های گوناگون به زیباترین شکل ممکن بازنمایی کنند و عملکرد پنج ساله معاونت هم نشان می‌دهد در این زمینه حساسیت جدی وجود داشته چرا که علاوه بر ۴۵۲ هزار دقیقه برنامه مختلف، توجه ویژه‌ای به ساختارهای مختلف برنامه سازی صورت گرفته، به طوری که بیش از ۱۵۷ قسمت سریال، ۴۰۰ عنوان مستند و ۱۲ عنوان انیمیشن در سیما و همچنین ۲۵۵ مستند، ۴۵۵ نمایش کوتاه و بلند از زندگی سرداران شهید و ۶۶ بسته صوتی با عنوان «اولین‌های دفاع مقدس» در صدای مراکز تولید و پخش شده است.

 دارابی به برنامه‌های آینده این معاونت  و  افق بلندمدت معاونت استان‌ها اشاره و خاطرنشان کرده است: این افق با نگاهی آینده‌نگرانه و آینده‌پژوهانه، شامل تولید ۳۳ سریال، ۲۳۰ فیلم تلویزیونی و ۳۳۰ مستند و بیش از ۵۰ اثر پویانمایی در حوزه انقلاب و دفاع مقدس است که امیدوارم این تولیدات ادای دینی شایسته برای مقاومت و سرافرازی ملت بزرگ ایران باشد.

انتهای پیام

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.